Zaujímavosti

Tim Cook chcel darovať smrteľne chorému Jobsovi pečeň

profimedia-0225028642.jpg

Cook prešiel sériou testov. Jobs však jeho ponuku razantne odmietol.

Už čoskoro sa na pulty kníhkupectiev dostane kniha s názvom Becoming Steve Jobs (Ako sa stať Steveom Jobsom). Autori Brent Schlender a Rick Tetzeli odhalili, že aktuálny šéf Apple Tim Cook ponúkal ťažko chorému Jobsovi časť vlastnej pečene.

Steve Jobs naliehavo potreboval transplantáciu pečene začiatkom roka 2009. Tvár spoločnosti bola v tom čase takmer imobilná, Jobs bol pripútaný na lôžko a mal obrovské bolesti. Žiaľ, Jobs mal vzácnu krvnú skupinu a jeho šance získať vhodný orgán na transplantáciu boli veľmi malé.

Tim Cook v tom čase zastupoval Stevea Jobsa vo funkcií a staral sa aj o jeho potreby. Správa ho údajne natoľko znechutila, že sa rozhodol ísť okamžite na krvné testy, aby zistil, či mu nemôže pomôcť.

Cook prešiel sériou testov, ktoré mali určiť, či je vhodným darcom pečene pre ťažko chorého Jobsa. Ten však Timovi nedal šancu mu čo i len navrhnúť také riešenie. „Nenechal ma to ani vysloviť. Povedal mi, že mi nikdy nedovolí niečo také urobiť," povedal autorom aktuálny šéf spoločnosti Tim Cook.

Kniha sa v Amerike začne predávať už 24. marca.

CUPERTINO/DAILYDOT.com, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.