Zaujímavosti

Ukradli vám mobil? Vďaka novej aplikácií ho budete mať pod kontrolou

Tajomstvá v mobile
Zdroj: TV Markíza,

Aplikácia vám tiež umožní vymazať na diaľku citlivé dáta, ale aj reštartovať telefón do pôvodných nastavení.

Podľa štúdie stratí v priebehu jedného roka smartfón 1 z 20 používateľov. Niektorí ho jednoducho stratia, iným ho ukradnú. Väčšina ľudí má v mobile uložené citlivé údaje, ktoré by sa do cudzích rúk nemali dostať.

Spoločnosť Kaspersky Lab vytvorila pre užívateľov androidu novú bezplatnú aplikáciu, ktorá im stratený telefón pomôže nájsť, ale aj ochrániť osobné údaje, ktoré v ňom sú. Cez internetový portál si jednoducho skontrolujete svoje zariadenie a v prípade krádeže, či straty ho tam môžete aj zablokovať. Aplikácia vám tiež umožní lokalizovať telefón pomocou GPS na mape, odfotiť miesto, kde sa práve telefón nachádza, alebo naň poslať správu, ktorá sa zobrazí na displeji.

Aplikácia Phound! obsahuje aj užitočnú funkciu Alarm, ktorá pomôže tým, ktorí si telefón často zahádžu inými vecami doma, či v kancelárií. Telefón sa hlasno rozozvučí a zvonenie sa vypne až potom, keď doň majiteľ vloží bezpečnostný kód.

Aplikácia tiež umožňuje na diaľku vymazať všetky osobné údaje, ktoré sú v telefóne uložené, vrátane kontaktov, fotiek, videí a správ. Zariadenie dokážete v prípade potreby zresetovať do pôvodných továrenských nastavení.

BRATISLAVA/TVNOVINY.sk, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.