Zaujímavosti

Platba cez Facebook či cez selfie? Už čoskoro sa stanú realitou

Platba cez Messenger
Platba cez Messenger Zdroj: Facebook

Platba prebieha mimo ostatných činností Facebooku, aby bola zaistená bezpečnosť celej transakcie.

Facebook pridal do svojej aplikácie Messenger novú funkciu, ktorá umožní pohodlnejšiu a bezpečnejšiu možnosť, ako si medzi priateľmi posielať peniaze. V priebehu najbližších mesiacov sa táto funkcia objaví v mobilných telefónoch užívateľov v USA.

Využívať bude spoľahlivý procesor, ktorý využívajú hráči už od roku 2007. Facebook vďaka nemu už teraz spracuje viac než milión transakcií denne. Bezpečnosť platieb je podľa spoločnosti Facebook najvyššia priorita. Využívajú preto bezpečný systém, ktorý komunikuje medzi sociálnou sieťou a vašou debetnou kartou.

Platba prebieha mimo ostatných činností Facebooku, aby bola zaistená bezpečnosť celej transakcie. Pred prvou platbou budete musieť zadať do systému údaje z vašej karty. Po registrácií si môžete vytvoriť vlastný PIN. Užívatelia Messangera na platforme iOS si budú môcť platby overovať aj cez Touch ID.

So zvláštnym spôsobom platby prichádza aj čínsky gigant Alibaba. Aktuálne pracuje na technológií, ktorá umožní platby pomocou selfie. Software s názvom Smile to Pay (Zaplať úsmevom) predstavili na technologickej konferencií v Nemecku počas uplynulého víkendu.


BRATISLAVA/FB.com, NEWSWEEK.com, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti