Zaujímavosti

Žehliť sa dá pri potápaní aj lození po skalách. Neveríte?

19 ZAHR Extremne zehlenieweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
Zdroj: TV Markíza,

Britský horolezec sa zrejme musel poriadne nudiť, keď vymyslel extrémne žehlenie. Je to kombinácia nudnej domácej práce a extrémneho športu.

Žehlenie je pre väčšinu žien ako utrpenie. Ale počuli ste už o extrémnom žehlení? Jedna z najdivnejších aktivít sveta sa tešila obrovskému úspechu a dnes ju čaká návrat na výslnie.

Britský horolezec sa zrejme musel poriadne nudiť, keď vymyslel extrémne žehlenie. Povinnou výbavou je žehliaca doska a ako inak žehlička. Je to kombinácia nudnej domácej práce a extrémneho športu. Či už leziete po horách alebo sa potápate, vždy môžete popri tom aj žehliť. Extrémne žehlenie uzrelo svetlo sveta poriadne dávno.

„Bolo to ešte v roku 2001, keď som vyzvali ľudí, aby posielali svoje fotografie so žehliacimi doskami kdekoľvek z prírody. Vtedy som zistil, že to bude trhák," povedal vynálezca extrémneho žehlenia.


Ľudia posielali zábery takmer z každého kúta sveta, od Kilimadžára až po morské dno. A tak vznikli aj medzinárodné preteky v extrémnom žehlení. Otec extrémneho žehlenia po rokoch smúti a tak sa rozhodol, že tradíciu opäť oživí. Zatiaľ však neoznámil, kedy a kde bude súťaž a či vyzve aj Slovákov.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.