Zaujímavosti

Najlepší džezový klavirista na svete je slepý a má len 10 rokov

1_geniusweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Jose Andre Montano od narodenia nevidí. No ani tento fakt mu nezabránil milovať hudbu.

Svet pozná niekoľkých hudobných géniov, ktorých dar sa prejavil už v útlom veku. Najnovšie sa k nim zaradil aj 10-ročný chlapec z Bolívie. Hoci sa narodil s ťažkým hendikepom, patrí už dnes medzi najlepších džezových klaviristov na svete.

Jose Andre Montano od narodenia nevidí. No ani tento fakt mu nezabránil milovať hudbu. Keďže mu jeden zmysel chýba, o to vyvinutejší má sluch a talent.

Jose ešte nevedel ani chodiť, keď si zamiloval zvuk bicích. Už ako 5-ročný mal vlastné jazzové trio. No až keď presedlal na klavír, vedel, že to je ten správny nástroj a svoj talent rozbalil naplno. "Sny sa dajú plniť, no treba sa veľmi snažiť a venovať sa tomu, čo milujeme. Treba mať vieru a byť šťastný. Bez týchto vecí sa úspech nedostaví," hovorí malé Jose. 

Jeho láskou sa stal jazz, no nepohrdne ani bluesom, heavy metalom, či tangom. Na desiate narodeniny dostal špeciálny darček. Koncertoval v sídle svetovej banky. "Hrať priamo vo Washingtone ma veľmi potešilo. Bola to úžasná skúsenosť," opísal Jose.

Najviac sú zo syna šokovaní rodičia. Ani jeden sa totiž muzike nikdy nevenoval. O malom hudobnom géniovi budeme určte ešte počuť. 

 

BOLÍVIA/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.