Zaujímavosti

Poliak prekonal vlastný svetový rekord. Na schodoch

Krystian Herba.jpg

Zdolal na bicykli 3139 schodov v 508-metrovom mrakodrape Taipei 101

Už pešo je to riadna fuška, 33-ročnému Poliakovi Krystianovi Herbovi sa to však podarilo na dvoch kolesách. Na bicykli v nedeľu za dve hodiny a 13 minút zdolal 3139 schodov v druhej najvyššej stavbe sveta, mrakodrape Taipei 101 v taiwanskom hlavnom meste Tchaj-pej.

"Bola to najťažšia výzva v mojom živote a určite môj najväčší úspech," povedal Herba po tomto výkone novinárom podľa portálu news.com.au. Prekonal ním vlastný svetový rekord, keď sa v minulom roku týmto spôsobom "porátal" s 2919 schodmi v mrakodrape Eureka Tower v Melbourne.

https://www.youtube.com/watch?v=mSnFdVofhj4


Na dosiahnutie svetového rekordu však musel Herba prejsť niektorými podlažiami dvakrát: keď dosiahol 60. podlažie, výťahom sa zviezol na prízemie a odtiaľ si to opäť vyšliapal do 91. podlažia. Tento postup podľa Herbu umožňujú pravidlá Guinnessovej knihy rekordov, ktorej redakcia ešte musí jeho nový rekord formálne odobriť. 

Na akciu v Tchaj-peji sa Herba pripravoval šesť mesiacov v 17-podlažnej výškovej budove v Rzeszówe na juhovýchode Poľska.

Veža Taipei 101 vysoká 508 metrov bola v rokoch 2004-2010 najvyšším mrakodrapom na svete. Nahradila ju výšková budova Burdž Chalífa v Dubaji, ktorá meria 828 metrov. 


TCHAJ-PEJ/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti