Zaujímavosti

Kúzelník visel vo vzduchu za ruku päť hodín. Čitateľ odhalil jeho trik

Kúzelník v tejto polohe vydržal 5 hodín
Kúzelník v tejto polohe vydržal 5 hodín Zdroj: Reuters

Dean nie je žiaden nováčik. V minulosti pokoril viacero šialených rekordov.

Iluzionista v izraelskom Tel Avive šokoval stovky ľudí. Visel vo vzduchu, pričom sa len jednou rukou dotýkal steny obchodného centra. Iluzionista a umelec Chezi Dean v tejto polohe vydržal neuveriteľných päť hodín.

„Myslím si, že to nie je reálne jeho ruka, ale atrapa prilepená k stene a k jeho telu, aby to vyzeralo, že sa vznáša vo vzduchu," povedal obyvateľ Tel Avivu Ben Gur-Levi. 

Podobný názor má aj jeden z našich čitateľov. Keď sme v predstihu zverejnili na našej FB stránke Televízne noviny video, odhalil podstatu triku.

"Ruka, ktorou sa opiera o stenu, je očividne falošná. Ide vlastne o akýsi držiak, ku ktorému je iluzionista pripevnený popruhmi," napísal.

Predstavte si akýsi trám, ktorý prechádza cez rukáv bundy a končí až pri opačnej ruke, na ktorom sú popruhy, v ktorých kúzelník visí.

Chezi Dean nie je žiaden nováčik. V roku 2011 prelomil rekord amerického kúzelníka Davida Blainea z roku 2002. Dokázal stáť na pylóne vo výške deviatich poschodí viac než 35 hodín. V roku 2010 strávil 66 hodín v ľadovej kocke, čím o tri hodiny pokoril predošlý rekord.


TEL AVIV/REUTERS

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti