Zaujímavosti

Po užití bežného lieku prišla o všetku kožu na tvári!

khaliah2.jpg

Po jeho užití prišla o 90 percent kože a takmer oslepla.

Dvadsaťštyriročnej študentke Khaliah Shaw z Georgie predpísal lekár bežný liek proti záchvatom Lamotrigin potom, ako jej diagnostikovali bipolárnu poruchu. Najskôr sa jej po jeho užití na tvári vytvorila vyrážka a odlupovala sa jej koža. Šla na pohotovosť, kde jej povedali, že má chrípku. O dva dni neskôr sa prebudila s hroznými bolesťami, pľuzgiermi a olúpanou kožou na krku, tvári, hrudníku a chrbte.


V nemocnici najskôr nevedeli prísť na to, čo jej vlastne je. Nakoniec prišli na Stevens-Johnsonov syndŕom. Ide o vzácne ochorenie, ktoré je vyvolané užívaním liekov alebo infekciou. Spočiatku sa tvári ako chrípka, ale môže skončiť aj smrťou. Lekári museli Khaliah uviesť do umelého spánku. 


"Museli ma uspať, pretože vedeli, že tá bolesť bude neznesiteľná," povedala študentka pre DailyMail. Zobudila sa po piatich týždňoch a zistila, že nevidí. Počas svojho ochorenia prišla o 90 percent kože, všetky vlasy a nechty. Zrak sa jej postupne vrátil, ale s ďalšími následkami sa bude musieť ešte dlho bojovať. USA/ nt

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti