Zaujímavosti

V židovskej škole vyhlásili poplach kvôli pavúkovi

Pavúk sedí na svojej sieti, ktorá je pokrytá kvapkami neďaleko nemeckého Döringsdorfu.
Pavúk sedí na svojej sieti, ktorá je pokrytá kvapkami neďaleko nemeckého Döringsdorfu. Zdroj: TASR

Vyzeral ako dron. V poslednom čase ochranka nad areálom školy viackrát zaznamenala prelety dronov

Ochranka školy patriacej židovskej náboženskej obci vo francúzskom meste Toulouse vyhlásila v pondelok ráno poplach, keď na monitoroch z bezpečnostných kamier zaregistrovala nad areálom objekt podobajúci sa na bezpilotné lietadlo.

Mimoriadnu situáciu ochranka ohlásila aj nadriadeným, ktorí vydali rozkaz dôkladne preskúmať záznamy zo všetkých bezpečnostných kamier. Pri ich analýze sa ukázalo, že domnelým dronom bol pavúk, ktorý sa ocitol v zornom poli jednej z kamier.

Ako spresnila webová stránka Ladepeche.fr, poplach v škole bol pochopiteľný, keďže práve v jej tesnej blízkosti sa 19. marca 2012 odohral útok islamistu Mohameda Meraha, ktorý tam zabil rabína a troch školákov.

Navyše v poslednom čase ochranka nad areálom školy viackrát zaznamenala prelety dronov, ktoré od vlaňajšej jesene znepokojujú aj vládne inštitúcie, keďže bezpilotné lietadlá zaznamenali aj nad jadrovými elektrárňami či tzv. citlivými miestami vrátane Elyzejského paláca v Paríži, kde sídli prezident krajiny.

Nad školou Ohr Torah lietali drony 8. a 12. marca, pričom išlo o zariadenia so štyrmi nožičkami, takže sa vzdialene podobali aj na pavúka, ktorý ochranku pomýlil v pondelok. 

V súvislosti s tromi islamistickými útokmi, ktoré sa začiatkom januára odohrali na rôznych miestach Paríža a na jeho predmestí Montrouge a vyžiadali si 17 obetí, vedenie krajiny uviedlo plán boja s protiteroristickými hrozbami, známy ako Vigipirate, na maximálnu úroveň.

TOULOUSE/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.