Zaujímavosti

Ľudská krutosť bez hraníc: Takto dve ženy zohavili psa na smrť!

Bez názvu.png
Zdroj: RSPCA

Bol tak podvyživený, že sa mu kolená schovávali pod hrudný kôš. Okrem toho ho trápil zápal pľúc a vredy.

Nejeden psíčkar sa teraz poriadne rozčúli a niektorí sa možno aj rozplačú. Krutosť ľudí niekedy nepozná hraníc. Matka s dcérou nechali svojho psa vyhladovať na smrť. Štát im zakázal chovať zvieratá na päť rokov.

Rosemary Robinson (41) a jej dcéra Rachel (19) si kúpili psa Georga, no zabudli sa o neho starať. Keď sa psík dostal do rúk veterinárov, bol už v katastrofálnom stave. Bol tak podvyživený, že sa mu kolená schovávali pod hrudný kôš. Okrem toho ho trápil zápal pľúc a vredy. Majiteľky ho ani neodčervovali.

Zdroj: RSPCA

Veterinári nemá šancu Georga zachrániť, a preto ho museli utratiť. „tak vychudnutého psa som ešte nikdy nevidel," povedal inšpektor Zoe Ballard pre denník DailyMail. Nezodpovedné majiteľky z britského Sussexu sa mali postaviť pred súd. Tam však neprišli, a preto ich odsúdili aj bez ich prítomnosti.

Rosemary nariadili šesť mesiacov verejnoprospešných prác, šesť mesiacov má domáce väzenie a zaplatiť musí pokutu vo výške 1 063 libier (približne 1 447eur).

Jej dcéra Rachel si musí odrobiť 100 hodín neplatenej práce, 12 mesiacov verejnoprospešnej práce a zaplatiť pokutu vo výške 763 libier (približne 1 038 eur).

Zdroj: RSPCA


LONDÝN/DailyMail, zv

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti