Zaujímavosti

Číňanka jedla v detstve živé žaby. Neuveríte, aké to malo následky

Yin Mengová roky trpela bolesťami hlavy. Z hlavy jej vyoperovali parazita.
Zdroj: mirror.co.uk

Mladá žena mala silné bolesti hlavy a dokonca aj skolabovala.

Číňanka Yin Mengová (29) roky trpela bolesťami hlavy. Neskôr začala mať aj záchvaty a dokonca skolabovala. Lekári jej v mozgu našli parazita.

Na začiatku si však s prípadom nevedeli dať rady a Číňanka poslali domov s liekmi proti bolesti. To však jej situáciu nezlepšilo a prišlo ďalšie zrútenie. "Bál som sa o ňu, pretože bolesti hlavy sa zhoršovali, rovnako tak aj záchvaty. Takže, keď znova skolabovala, bola to posledná kvapka, "povedal ženin priateľ Shan Tu. Mengová sa tak dostala znovu do nemocnice a lekári sa rozhodli, že ju budú operovať. Z mozgu jej odstránili asi osem centimetrového parazita.

Zdroj: Internet

Žena má síce poškodený nervový systém, lekári však dúfajú, že sa uzdraví. "Poškodenie jej nervového systému je veľké, ale dúfame, že nebude mať trvalé následky, pretože mozog má úžasnú schopnosť regenerácie," povedala hovorkyňa nemocnice.

Číňanka trpela parazitickou infekciou nazývanou sparganóza, parazit rástol v jej tele dlhé roky a napádal nervový systém. Toto ochorenie môže byť spôsobené pitím kontaminovanej vody alebo zjedením nositeľa infekcie, čo môže byť napríklad had alebo žaba. A práve surové žaby vraj Číňanka ako malé dieťa jedla so svojou babičkou. Infekcia často postihuje oko alebo mozog.

BRATISLAVA/kacs

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti