Zaujímavosti

Šokujúce video: Muž mal v nose 100 mäsožravých červov

2702B42500000578-0-image-a-2_1427366079302.jpg
Zdroj: YouTube

Muž, ktorý zrejme nedbá na hygienu, prišiel za doktorom. Zdalo sa mu, že mu z nosa vypadávajú červy, okrem toho mu týždeň tiekla krv.

Muž mal hlboko v nose vyše 100 mäsožravých červov. Ak by nenavštívil lekára, mohli by mu rozožrať tvár zvnútra. Hneď nazačiatku článku upozorňujeme, že video z lekárskeho vyšetrenia, nie je vhodné pre slabšie povahy. A rozhodne ho nepozerajte, ak jete.

Brazílčan (65) zo Sao Paulo navštívil doktora, pretože mal pocit, že mu z nosa vypadáva niečo ako červy. Takmer týždeň mu z nosa tiekla aj krv a cítil tupú bolesť a zápach. Lekári mu do nosa vopchali sondu a zachytili jeho problém na kameru.

Podozrenie staršieho pána sa potvrdilo. Parazitná mucha mu do nosa nakládla viac ako 100 vajíčok, z ktorých sa vyliahli mäsožravé červy. O prípade informovali v prestížnom lekárskom týždenníku New England Journal od Medicine.

Zdroj: YouTube

Ak by mu červy čo najskôr nevybrali a nos mu nevyčistili fyziologickým roztokom, mohli mu veľkú časť tváre doslova rozožrať zvnútra. Trvalo im to štyri dni. Podľa lekárov z Brazílie mäsožravé červy niekedy spôsobujú aj meningitídu alebo dokonca aj smrť.

Muž zrejme na hygienu príliš nedbal. Je HIV pozitívny a lekári mu zistili aj hepatitídu C. Pred piatimi rokmi mu odstránili nádor a jeho imunitný systém je narušený.

Celú nepríjemnú šarapatu spôsobila parazitná mucha Cochliomyia hominivorax. Táto mucha žije v Strednej a Južnej Amerike a v niektorých častiach Karibiku. Je známa tým, že kladie vajíčka do rán teplokrvných živočíchov, ale aj na človeka. Dospelá mucha vie naklásť 200 až 400 vajíčok naraz.

https://www.youtube.com/watch?v=nFHJ66bvJCs


SAO PAULO/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.