Zaujímavosti

Veľká noc s Teleránom: Prežite ju v hoteli na Popradskom plese

Hotel Popradske pleso.jpg

Horský Hotel Popradské Pleso poskytuje ubytovanie pre rôznorodú klientelu.

Vo Vysokých Tatrách, na brehu Popradského Plesa v nadmorskej výške 1 494 m natrafíte na Horský hotel Popradské pleso. Jeho poloha je ideálna pre širokú paletu návštevníkov. K hotelu vedie asfaltová cesta, ktorá slúži ako turistický chodník v lete aj v zime. Zo Štrbského Plesa sem prídete za necelú hodinku. Dá sa vybrať na bicykloch, či pešo, aj s kočíkom a v zime na lyžiach či sánkach.

Horský Hotel Popradské Pleso poskytuje ubytovanie pre rôznorodú klientelu. Turistické izby s poschodovými posteľami patria medzi najobľúbenejšie a slúžia často horolezcom a turistom, ktorí skoro ráno odchádzajú a neskoro v noci sa vracajú do hotela. Izby sú pekne zrekonštruované, ako aj spoločné sociálne zariadenie.

Pre viac pohodlia sú k dispozícii klasické izby a aj apartmány. Celková kapacita hotela je až 155 lôžok. Hotel je často využívaný aj na team buildingové aktivity, pravidelné horolezecké, klubové zrazy a iné spoločenské podujatia. Kalendár akcií je naozaj bohatý na filmové, hudobné akcie, pravidelné športové podujatia, preteky, zrazy.


V blízkom okolí máte možnosť skúsiť lietanie na rogale, závesných padákoch, konské záprahy, kúpanie v aquaparkoch, jaskyne a pod. Pre všetkých návštevníkov Horského Hotela Popradské Pleso je k dispozícii samoobslužná reštaurácia, kde si vyberiete z tradičných slovenských jedál. Pripravujú sa z kvalitných čerstvých surovín, kupovaných pokiaľ možno od slovenských producentov.

V jedlách nájdete pravý slovenský mak, cesnak, mäso, mlieko, syry, bryndzu z blízkych fariem, čerstvú zeleninu. Jedlá sú poctivé a tradičné. A preto sú halušky z nastrúhaných zemiakov a štrúdľu upiekol šéf kuchár hotela. Po túre si môžete oddýchnuť vo Fínskej saune alebo Wellness kadi.

V nepriaznivom počasí si krátia hostia čas v spoločenskej miestnosti, pri biliarde, stolnom futbale, ping-pongu, alebo na lezeckej stene. Na recepcii Vám radi poradia s túrami v okolí, ako aj vyberiete darček najbližším či sebe.


Popradské Pleso leží priamo na Tatranskej Magistrále a je východiskom pre krásne túry. Lyžiari do tejto oblasti chodia až do mája pre dobré lyžiarske podmienky, najmä pre náročné a extrémne lyžovanie ako aj pre skialpinizmus.

Bežkári či horskí cyklisti sú tiež početnou skupinou návštevníkov. Mengusovská dolina je turisticky veľmi príťažlivá. Jej popretkávaná vodopádmi, ktoré lemujú cestu napr. na Rysy alebo Kôprovský štít (2367 m). V závere doliny dominuje Veľké Hincovo pleso, ktoré je s rozlohou 20,08 ha a hĺbkou 53,7 m najväčšie a najhlbšie pleso na slovenskom území Tatier.

Častým cieľom peších turistov je sedlo Ostrvy, ktoré je krásne vidieť aj z terasy hotela, ako aj Symbolický cintorín (1525 m). Je to pamätné miesto v limbovom poraste na tých, ktorí nechali svoje životy vo Vysokých Tatrách a výnimočne i Tatrancov, ktorí zahynuli v iných horách. Je tu vyše 160 pamätných tabúľ a 50 ručne vyrezávaných drevených krížov.


S myšlienkou založiť symbolický cintorín, prišiel akademický maliar Otakar Štáfl, ktorý sa spolu s manželkou a niekoľkými priateľmi pustil v roku 1936 do výstavby a verejnosti ho odovzdali r. 1940 s mottom „Mŕtvym na pamiatku, živým pre výstrahu".

Vysoké Tatry sú veľmi príťažlivé pre horolezcov a sú nimi navštevované po celý rok. V lete vyrážajú napr. do Zlomiskovej doliny, kde sa nachádza niekoľko klasických tatranských výstupov ako napríklad na Ošarpance, Vysokú, Zlobivú, Ganek, či Dračí štít.

V zime sa vždy čaká, aké krásne budú ľadopády na Ostrve, v Patrii alebo Kôpkach. A ako sneh pokryje tieto doliny a priláka skialpinistov.


Horský Hotel Popradské Pleso vyhľadávajú ľudia najmä pre jeho pokojnú polohu, kde si oddýchne naozaj každý. V prírode načerpáte pozitívnu energiu a už len pohľad na okolité krásne kopce Vám dá zabudnúť na každodenný stres.

BRATISLAVA/PR ČLÁNOK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti