Zaujímavosti

Veľkolepá Budapešť láka svojou krásou a atrakciami

golden-park-zlavodom-zlava-hotel-budapest.jpg

Navštívte nádherný Golden Park Hotel Budapest v blízkosti významných pamiatok.

Golden Park Hotel Budapest môže byť ideálnym východiskovým bodom vášho pobytu v Budapešti. Ponúka polohu v blízkosti všetkých významných pamiatok a turistických atrakcií, skvelý servis a pohodlné ubytovanie. Sto rokov stará Impozantná budova má jedinečnú, ohromujúci fasádu. Vy sa tam vďaka zlavy.markiza.sk môžete ísť pozrieť za skvelú cenu.


V okolí je najkrajší park mesta- Városliget (City Park), sám o sebe ponúka niekoľko unikátnych pamiatok a je len desať minút chôdze od hotela. Kúpele Széchenyi patria medzi najväčšie kúpeľné komplexy v Európe. V Budapešti boli prvými a nachádzajú sa v krásnom mestskom parku Városliget.


Budapešť ponúka veľa pamiatok a zábavy ako najväčšie morské akvárium v Strednej Európe- Tropicarium Ocenárium, Budínsky hrad (Budai Vár) v hlavnom meste Maďarska - Budapešti je historickým sídlom maďarských kráľov.


Obrovské Námestie Hrdinov je známe najmä Pamätníkom milénia. Budapeštiansky Parlament (výstižnejší je originálny názov Országház, teda niečo ako „dom štátu") je sídlom najvyšších maďarských orgánov.


BRATISLAVA/PR ČLÁNOK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.