Zaujímavosti

Experiment sa podaril! Vďaka chemikálii vidí tento muž aj v tme

IMG_20150304_194737670.jpg

Bulvy síce Gabrielovi - pokusnému králikovi extrémne sčerneli, sám však tvrdí, že fungujú bezchybne.

Skupina kalifornských vedcov s názvom „Biohackers" už dlhšie rozmýšľali nad jedným experimentom. Vytvorili kvapky, ktoré dajú človeku schopnosť vidieť v tme. Všetko prebehlo úspešne a bláznivý pokusný králik - Gabriel Licini je tak prvým človekom, ktorí vidí v tme.

Hlavná látka kvapiek sa nazýva -Ce6 a nachádza sa v hlbokom podmorskom prostredí. Používa sa taktiež ako terapia pri liečbe rakoviny, pretože robí oči veľmi citlivými na laser. Celé to možno vyzerá strašidelne, vďaka tomu ale získal schopnosť, ktorú mu môžeme všetci závidieť.

Bulvy síce Gabrielovi extrémne sčerneli, sám však tvrdí, že kvapky fungujú bezchybne. Tím vedcom ich funkčnosť overil na teste. Niekoľko ľudí rozmiestnil po lese asi 50 metrov v okolí a potom kázali Gabrielovi, aby pomocou laserového lúča identifikoval ich umiestnenie. Bol na 100 percent presný. Vedci však upozorňujú, aby sa nikto nepokúšal vytvoriť si podobné kvapky s nočným videním neodborne doma. Môžete si tak privodiť nielen slepotu ale aj neskutočnú bolesť v očiach.


KALIFORNIA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti