Zaujímavosti

Najnebezpečnejší chodník na svete opäť otvorili. Len pre odvážnych!

19_chodnikweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Aj keď je bezpečnejší ako predtým, stále platí, že sa naň dostanú len tí najodvážnejší.

Atrakcia neďaleko španielskej Malagy je po novom o čosi menej adrenalínová. Stále však platí, že nie je nič pre slabé žalúdky. Neslávne známy "Caminito del Rey" bol ešte pred pár rokmi široký iba meter. Nemal zábradlie a občas sa prepadával. Na prelome tisícročia ho po dvoch smrteľných úrazoch definitívne uzavreli, pretože bol v havarijnom stave. Po generálnej oprave, ktorá stála šesť miliónov eur je od soboty opäť otvorený.

"Je to tu neuveriteľné, krásne. Úplne ma to prekvapilo," hovorí ohúrený turista.

Na turistickom chodníku, ktorý má sto rokov pribudlo zábradlie aj istenie, takže láka aj tých menej odvážnych či menej zdatných. Stále však platí, že bez prilby je sem vstup zakázaný. Mnohým príde nevoľno, keď sa pozrú pod nohy, alebo aj pri pohľade na pozostatky pôvodného chodníka.

"Caminito del Rey" môže byť dobrý tip na výlet aj pre slovenských dovolenkárov, ktorí sa chystajú k moru do Andalúzie. Miestni radia vybrať sa naň ráno, keď ešte nebýva teplo a chodník nie je preplnený. Trasa je síce trochu strašidelná, na kondíciu však pomerne nenáročná. Meria iba tri kilometre.

 


MALAGA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.