Zaujímavosti

Roviedli ich rýchlo a bez ich vedomia. Ako je to možné?

19_zahrweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

A ževraj sú súdy pomalé či dokonca nečinné. To pre tento prípad neplatí.

Ľudia sa väčšinou sťažujú na pomalé či nečinné súdy. Tento prípad je ale celkom opačný extrém. Súd rozviedol mladú manželskú dvojicu bleskovo, v ich neprítomnosti a dokonca aj bez toho, aby o tom sami vedeli. V Rumunsku majú na súdoch zmysel pre humor alebo si spravili predčasný prvý apríl.

Druhýkrát sa veru sobášiť nebudeme! - To si dnes hovorí mladá dvojica z Rumunska. Pred časom prežívali krízu vo vzťahu a problémy sa rozhodli riešiť rozvodom. Na súd poslali oficiálnu žiadosť. Po čase sa však nezhody kvôli malej dcére urovnali a žiadosť chceli vziať späť. Bolo už ale neskoro - zo súdu im prišlo, že sú už rozvedení. Pre mladú dvojicu to bol poriadny šok. Sudca ich rozviedol v ich neprítomnosti a bez toho, aby im dal prípadne čas na urovnanie sporov.

"Pozrite sa, my sme ich riadne pozvali na pojednávanie, no keďže sa nedostavili, sudca sa rozhodol manželstvo rozviesť," hovorí zástupca súdu

Takýto postup ale podľa právničky Carmen Obarsan nie je v poriadku: "V súlade s článkom 920 Občianskeho súdneho poriadku, ľudí nemožno rozviesť bez toho, aby sa stretli so sudcom."

Rumunskí manželia - nemanželia sú za svoju pravdu odhodlaní bojovať do úspešného konca. Odvoláme sa. Sudca nerozhodol zákonne. S manželom sme šťastní, náš vzťah funguje a rozvádzať sa už nechceme.


RUMUNSKO/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti