Zaujímavosti

Tento chlapček je iný ako ostatné deti. Narodil sa bez nosa

Eli okrem toho, že nemá nos, nemá ani čuch a ani nosovú dutinu.
Zdroj: TASR

Eli má extrémne zriedkavé ochorenie, ktoré má len asi 37 ľudí na celom svete.

Eli Thompson prišiel na svet 4. marca 2015. Je ale iný, ako ostatné novorodeniatka. Narodil sa bez nosa. Eli má extrémne zriedkavé ochorenie známe ako vrodená arhinia, ktorú má len asi 37 ľudí na celom svete. Okrem toho, že nemá nos, nemá ani čuch a ani nosovú dutinu.

Zdroj: TASR

Rodičia si dokonca pred narodením robili žarty o tom, ako bude ich dieťa vyzerať. Matka Brandi McGlatheryová dúfala, že bude mať blond vlasy. Otec Troy Thompson na to povedal, že hádam nebude mať nos hore, že nebude namyslený. Na 3D ultrazvuku dokonca Troy aj ona komentovali Eliho roztomilý nos. V čase, keď sa pripravovali na príchod nového prírastku do rodiny, to bol pre nich vtip. To ešte netušili, že sa ich dieťatko narodí s vrodenou chybou.

Zdroj: TASR

Keď Brandi prvýkrát uvidela svojho synčeka, ihneď skríkla: "Nemá nos. Niečo sa deje." Lekár okamžite zobral Eliho preč a jeho matka zostala na pôrodnej sále úplne sama. Dokonca ani rodina si v tej eufórii nevšimla, že niečo nie je v poriadku. Zistili to, až keď na izbe roztvorili žalúzie. Bezsennú noc prežíval aj lekár. Hovoril, že sa vrátil ku každému testu a ultrazvuku, ktorý matka absolvovala.


Brandine tehotenstvo bolo iné, než to predchádzajúce. Hneď potom, čo zistili, že čaká chlapčeka, stratila na váhe, bolo jej veľmi zle. Lekár jej predpísal lieky, tie brala počas celého tehotenstva. Asi trikrát to už vyzeralo, že predčasne porodí. Ale lekár hovoril, že bábätku sa akurát vyvíjajú pľúca a treba ho čo najdlhšie udržať v brušku.

O malého Eliho sa starajú v nemocnici USA Children’s and Women’s Hospital. Pravdepodobnosť narodenia s takouto vrodenou arhiniou je 1:197 000 000.


MOBILE/TASR, kacs

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.