Zaujímavosti

Američanka Feit dostala novú ruku. Z 3D tlačiarne

3D ruka fotoweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Len sedemročné dievčatko sa opäť môže tešiť zo života.

Len sedemročné dievčatko sa opäť môže tešiť zo života a robiť veci, ktoré doteraz nemohlo. Američanka Feit totiž nemá ruku. Vďaka prelomovému vynálezu 3D tlačiarne však dostala novú. Pozrite sa, ako sa tvárila, keď prvý raz vysadla na bicykel.


Faith Lennox sa narodila s nefunkčnou rukou a po mesiacoch rekonvalescencie sa lekári rozhodli ju amputovať. Ona sama ani nevie, aké je to mať dve ruky. Vždy však chcela robiť všetko ako ostatné deti. Bionické alebo protetické končatiny stoja desaťtisíce dolárov. Táto však len 50. Je totiž z 3D tlačiarne.

Faith si dokonca vybrala farbu - presne podľa jej obľúbenej animovanej postavičky - Nema. Síce malá vec, ale zmení jej úplne život. Toto je prvá ruka vyrobená z 3D tlačiarne. Je to absolútna novinka na trhu a mohla by znamenať prelom v medicíne, pretože si ich bude môcť dovoliť každý.

Len pred pár týždňami sa tešil novej končatine chlapec, ktorú dostal vďaka sponzorom. Je však špeciálna, vyrobená presne podľa Iron mana. Novú bionickú ruku mu odovzdal sám Robert Downey Jr. - predstaviteľ superhrdinu.

USA/al

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.