Zaujímavosti

Koľko detí ešte dnes pozná Hansa Christiana Andersena?

detska knihaweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Zisťovali sme to v deň výročia smrti tohto najznámejšieho rozprávkara.

Upíry, duchovia a nadprirodzené bytosti. Nad hrdinami dnešných detských knižiek by asi Hans Christian Andersen krútil hlavou. Známemu Dánovi vďačíme za tie najkrajšie rozprávky. A tak sme vo štvrtok, na výročie jeho úmrtia zisťovali, či deti ešte vôbec tušia, kto sa za týmto menom skrýva.


Pohľad na deti s knihou v ruke je v dnešnej internetovej dobe priam vzácnosťou. My sme však našli viacerých drobcov, ktorí prázdninové popoludnie trávili v knižnici.

„Dobrodružné romány vedú, medzi dievčatami upírske romány. Veľmi obľúbený je žáner fantasy," tvrdí vedúca úseku literatúry pre deti a mládež v Mestskej knižnica Bratislava Alexandra Ďuricová.

Prekvapením možno je, že aj v dnešnej dobe majú deti stále radi knihy, ktoré čítali ich rodičia. Medzi najpožičiavanejšie tituly aj po dlhých 40 rokoch patria Traja Pátrači.

Dnešný deň na celom svete patrí práve detským knihám. Oslavuje sa na výročie úmrtia legendárneho Hansa Christian Andersena. Zaujímalo nás teda, či drobci vôbec ešte tušia, o kom je reč. A boli sme príjemne prekvapení.

Odborníci sa zhodujú, že ak deti nečítajú, chyba je zväčša v rodičoch. Drobcov treba ku knihám vraj viesť od malička. Napríklad také čítanie rozprávok pred spaním vraj dokáže priam divy.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.