Zaujímavosti

Slovák obnovil značku, ktorú miloval každý chlapec v Československu

Nový bicykel Favorit, ktorý ide vyrábať Richard Galovič.
Zdroj: favorit.cz

Do obnovenia výroby bicyklov Favorit v Jeseníku a na Slovensku investoval Galovič niekoľko desiatok miliónov českých korún.

Prvých niekoľko stoviek bicyklov vyrobí v tomto roku spoločnosť Favorit Czechoslovakia. Jej vlastník Richard Galovič sa rozhodol obnoviť slávu legendárnej značky bicyklov, ktorá po roku 1990 neobstála na trhu. Nové bicykle Favorit však mieria do vyššej cenovej kategórie a sú vyrábané ručne, zákazníkom presne na mieru. Informoval o tom server e15.cz.

Do obnovenia výroby bicyklov Favorit v Jeseníku a na Slovensku investoval Galovič niekoľko desiatok miliónov korún. Vývoj a konštrukcia troch nových modelov trvali niekoľko mesiacov a prvé bicykle Favorit boli ručne vyrobené tento rok v marci.

Po rokoch tvrdej práce sme spustili najkrajší projekt, na akom som kedy pracoval. Na tri nové modely Favorit sa môžete...

Posted by Richard Galovič on 11. marec 2015

"Evidujeme už desiatky objednávok a každý deň prichádzajú nové. Všetky sú zatiaľ z Česka a zo Slovenska. Na zahraničné trhy sa sústredíme až po riadnom zavedení výroby a marketingu," dodal.

Reštart značky sa nezaobišiel bez problémov

Galovič chcel výrobu pôvodne rozbehnúť už na jeseň v roku 2012. Následné zdržanie vysvetľoval okrem iného množstvom falzifikátov na trhu a spormi o značku.

Od mája zašle firma Favorit Czechoslovakia zákazníkom podľa poradia objednávok prvých 50 bicyklov z novej kolekcie. Spoločnosť vyrába tri modely, ktoré sú vhodné do mesta, na výlety aj športovo ladenú jazdu.

Zdroj: facebook.com/Richard Galovič

Základná cena bicyklov Favorit vybavených moderným remeňovým pohonom a prevodovkou ukrytou v náboji zadného kolesa predstavuje takmer 56.000 Kč (2031,19 eura). Zákazníci si môžu vybrať materiál, z ktorého bude vyrobený rám, ako aj rôzne doplnky. 

Na internetovom bazáre sa staré Favority predávajú od 45 do 85 €

V ponuke je za príplatok takmer 37-tisíc Kč (cca 1340 €) aj elektronické radenie prevodov, ktoré sa ovláda tlačidlom. Každý bicykel Favorit má štítok, na ktorý si zákazníci môžu nechať napísať svoje meno alebo prezývku.

"Teší nás reakcia verejnosti aj úprimný záujem zákazníkov, ktorí oceňujú nadčasový design aj netradičné technické riešenie. A okrem toho aj to, že sme sa s odvahou pustili do niečoho, čo sa na začiatku zdalo byť nemožné," povedal Galovič.PRAHA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti