Zaujímavosti

Len šesť dní bola Gertrude Weaverová najstarším človekom na zemeguli

Za najstaršiu žijúcu osobu v USA označili tamojší bádatelia 116-ročnú Gertrude Weaverovú.
Zdroj: TASR

Zomrela na Veľkonočný pondelok.

Len šesť dní bola Gertrude Weaverová najstarším človekom na zemeguli. Na Veľkonočný pondelok zomrela vo veku 116 rokov v domove dôchodcov v americkom štáte Arkansas, informovala agentúra AP.

Svoje 117. narodeniny, ktoré oslavovala 4. júla, teda na americký Deň nezávislosti, hoci sa podľa niektorých záznamov narodila v apríli, si chcela Weaverová pripomenúť veľkolepo: plánovala pozvať amerického prezidenta Baracka Obamu a mal byť odpálený aj ohňostroj.

Marii Trisolliniovej, starostke svojho domovského mesta Camden, prezradila Weaverová krátko pred smrťou tajomstvo svojho dlhého života: "Používajte veľa hydratačného krému, buďte ku každému milá, milujte svojich blížnych a jedzte doma varené jedlo. Nestravuje sa vo fast foodoch".

Weaverovej predchodcom ako najstaršieho človeka na svete bola tiež žena - Japonka Misao Okawová, ktorá zomrela 1. apríla vo veku 117 rokov. Okawaová bola zároveň posledným žijúcim japonským občanom narodeným v 19. storočí.

Podľa združenia Gerontology Research Group (GRG), zhromažďujúceho informácie o najstarších žijúcich osobách na celom svete, sú nažive už len traja ľudia, ktorí sa narodili v 19. storočí. Po smrti Gertrude Weaverovej sa najstarším človekom na svete stala ďalšia žena - Jeralean Telleyová. Narodila sa 23. mája 1899 a žije na predmestí Detroitu.

LITTLE ROCK/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti