Zaujímavosti

Potkany zaplavili Britániu, útočia aj na deti

Ilustračná snímka.
Zdroj: Shutterstock.com

Podľa najnovších zistení sú odolné voči jedom, vedci sú v slepej uličke.

Veľkú Britániu zaplavili potkany, na ktoré vraj nepôsobí jed. Od Londýnčanov takmer dennodenne prichádzajú informácie o týchto hlodavcov, ktoré prenikajú do ich domov.

„Po čase sa u hlodavcov vyvinula odolnosť voči jedom. Môžu ich pokojne jesť a nezabijú ich. Musíme preto hľadať alternatívy, ktorých však v skutočnosti veľmi veľa nie je. Nateraz sme v slepej uličke," povedal odborník na boj s nimi.

Hlodavci nie sú len väčší, ale aj agresívnejší

Podľa základnej správy príčinou premnoženia škodcov je obmedzenie štátnych dotácií na ich vyhubenie. Okrem toho  Veľká Británia menej upratuje odpadky z ulíc, takže  „majú dosť" potravy.

Podľa názoru zástupcov spoločnosti, ktorej úlohou je vyhubiť týchto živočíchov, hlodavci nie sú len väčší, ale aj agresívnejší.

„Často počúvame príbehy o tom, ako pohrýzli deti. Nedávno sa jedno zviera dostalo do postele k žene a povyhrýzalo jej vlasy voňajúce po kokose. Tieto prípady sú naozaj šokujúce a pritom to ešte nie je to najhoršie, čo sa môže stať," tvrdí zamestnanec organizácie na boj so škodcami.

Skutočný rozsah pohromy sa však dá ťažko odhadnúť. Podľa približných výpočtov môže byť vo Veľkej Británii 10 až 80 miliónov jedincov, píše portál cz.putniknews.com

LONDÝN/zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.