Zaujímavosti

Práca snov! Za ležanie a hranie sa dostanete takmer 17-tisíc eur

Vesmírny výskum - ležanie v posteli.
Zdroj: http://www.redorbit.com

Prihlásiť sa do takejto "práce" môžete aj vy. Znie to neuveriteľne, ale je to pravda.

Vedeli by ste si predstaviť celý deň preležať a dostať za to ešte aj zaplatené? Znie to možno nereálne, opak je však pravdou. Za veľkou mlákou, v texaskom meste Galveston sa pod novým výskumným programom Bed Rest Study možno dostať k peknému balíku peňazí. Platiť vám budú len za to, že sa hráte, pozeráte televíziu, a to všetko v horizontálnej polohe.

Zarobiť si môžete až takmer 17-tisíc eur

Určite vás zaujíma, koľko peňazí dokáže získať účastník programu za 15 týždňov. Ide o sumu 18-tisíc dolárov, čo je v prepočte takmer 17-tisíc eur. Zmienený výskum zastrešuje vesmírna agentúra NASA. Prostredníctvom neho má za úlohu pomôcť vedcom viac sa naučiť o tom, ako beztiažový stav vplýva na telo astronauta.

Ide o zmeny v obehovom systéme, odumieranie svalovej hmoty, čo má aj následný dopad na kosti. To všetko sa rozhodli nasimulovať práve za pomoci lôžka, na ktorom ležíte bez toho, aby ste opustil hranice postele, s výnimkou pár špecifických testov.

Ak máte záujem zapojiť sa do takéhoto výskumu, pokojne zavítajte na ich oficiálnu stránku. Musíte prejsť výberovým konaním a presvedčiť ich o vašej dobrej fyzickej a psychickej kondičke.


GALVESTON/NASA/Space Center, md

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.