Zaujímavosti

Čím viac času trávite na sociálnej sieti, tým máte menšie sebavedomie

facebook
Zdroj: Shutterstock.com

Porovnávanie sa s ostatnými je priamo prepojené s príznakmi depresie.

Často sledujete na Facebooku fotografie priateľov z dovoleniek, skvelej práce, oznámenia o zásnubách či ako sa skvele zabávajú v klube a cítite sa pri tom čoraz horšie? Niet sa čo čudovať. Aj nová štúdia z University of Houston ukazuje, že existuje súvislosť medzi časom stráveným na sociálnej sieti a symptómami depresie. Píše mirror.co.uk.

Muži, ktorá trávia čas na Facebooku tým, že sa porovnávajú svoj život so životmi priateľov, majú väčšou pravdepodobnosť výskytu depresie. A čo ženy? Tie nie sú až tak zasiahnuté porovnávaním sa s ostatnými ľuďmi na sociálnej sieti. 

Samozrejme je možné, že ľudia, ktorí sa necítia dobre pri pohľade na to, čo robia ich priatelia na Facebooku, trávia viac času pri počítači, namiesto toho, aby si vyrazili niekam von. Už od roku 1950 je potvrdené, že sociálne porovnávanie sa poškodzuje naše sebavedomie. S príchodom sociálnych sietí sa to len zjednodušilo a urýchlilo.

"Impulz na porovnávanie sa nemôžete ovládať, keďže netušíte, čo majú v pláne vaši priatelia postnúť na sociálnu sieť. Väčšina našich priateľov má tendenciu písať len o dobrých veciach, ktoré sa vyskytujú v ich živote, pri tom sa môžu cítiť zle. To nás môže viesť k myšlienkam, a že si žijú lepšie ako vy, pri čom realita môže byť iná.

VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt, mirror.co.uk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.