Zaujímavosti

Váži 200 kíl, tak nepracuje. Od štátu dostane toľko, čo nezarobíte ani za mesiac

rochelle2.jpg
Zdroj: Daily Mail

Chce ešte viac pomoci od štátneho systému, ale pre svoje zdravie nerobí nič.

Britka Rochelle Coulson z New Miltonu má 21 rokov a váži 200 kíl. Pre obezitu je práceneschopná a na prídavkoch od štátu dostane ročne viac ako 18-tisíc libier. Toľko si nezarobí ani zdravotná opatrovateľka. Už päť rokov si nedokáže nájsť prácu, pretože trpí syndrómom spánkového apnoe. Ako hovorí, predstavuje pre verejnosť nebezpečenstvo. Píše mirror.co.uk.


Všetko sa začalo pred piatimi rokmi. Trpela depresiami a začala ich zajedať jedlom. Za deň zjedla nielen jedlo z rýchleho občerstvenia, ale aj desať balíkov čipsov. Vraj od nudy. S obezitou prišli aj zdravotné problémy, medzi nimi aj spánkové apnoe, ktoré ju dokáže počas dňa odrovnať aj na šesť hodín. 

Aby sa jej stav zlepšil a choroba o niečo zlepšila, musela by schudnúť, čo jej odporučili aj lekári. Od štátu dokonca dostala aj príspevok na to, aby mohla cvičiť za lacnejšie vstupné. Rochelle ale tvrdí, že štát pre ňu nerobí dostatok. K lekárovi a do fitka ísť vraj nemôže, lebo ju všetko bolí. Chce, aby jej priradili aj osobného pracovníka, ktorý by jej zostavil jedálny lístok, aby mohla začať chudnúť. 


Od štátu dostáva mesačne príspevok pre postihnutých vo výške 411 libier. K tomu sa jej každých 14 dní priráta príspevok v nezamestnanosti 260 libier a každý týždeň jej prispievajú na bývanie sumou vo výške 135 libier. 

Príbeh Rochelle tak vyvolal kritiku zo strany daňových poplatníkov, ktorý varujú, že systém by nemal byť komfortným riešením pre tých, čo sa nechcú udržiavať v zdravotnej kondícii, aby mohli pracovať.


VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt, mirror.co.uk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti