Zaujímavosti

Z britského premiéra sa smeje celý svet. Pozrite si, prečo

cameron2.jpg
Zdroj: TASR

Mnohí voliči už prostredníctvom siete Twitter dali najavo, že človeka, ktorý je hotdog príborom, "jednoducho nie je možné voliť".

Britský premiér David Cameron je od pondelka terčom žartov za to, že na opekačke v južnom Anglicku si síce odložil oblek i kravatu, sadol si k stolu s obyčajnými ľuďmi, ale svoj hotdog jedol príborom. Informovali o tom západné denníky a televízie.

Jeho predvolebným štábom zrejme veľmi starostlivo pripravená operácia, ktorej cieľom bolo zobraziť Camerona ako politika blízkeho radovým občanom, tak nevyšla. Na internete sa nedebatuje o tom, že Cameron s rodinou Dochertyovcov v obci Poole v južnom Anglicku diskutoval o daniach a dôchodkoch, ale koluje jeho fotka, na ktorej konzumuje párok v rožku príborom.

Zdroj: TASR

Mnohí voliči už prostredníctvom siete Twitter dali najavo, že človeka, ktorý je hotdog príborom, "jednoducho nie je možné voliť". "Aká len to môže byť príšera, ktorá je hotdog vidličkou a nožom," poburovala sa vo svojom tweete Katie Martinová.

Cameronovu Konzervatívnu stranu jej odporcovia označujú za spolok snobov, ktorý bráni len záujmy tých najbohatších a najvplyvnejších. Samotný Cameron už neraz vyhlásil, že nezmení svoj "snobský" prízvuk ani sa neospravedlní za svoje detstvo a elitné vzdelanie v prestížnej internátnej škole Eton, kam svojho času chodili aj princovia William a Harry.

Svetové médiá pritom dnes upozorňujú, že nejde o prvý prípad, keď predvolebná snímka z "ľudového jedla" urobila medvediu službu jej hlavnému protagonistovi. Ranu svojej ľavičiarskej povesti zasadil aj vodca labouristov Ed Miliband, keď sa v tlači objavili snímky, ktoré ho zachytávajú, ako s rôznymi grimasami na tvári konzumuje šunkový sendvič. Pamätný bol aj newyorský starosta Bill de Blasio, ktorý jedol pizzu príborom, čím proti sebe poštval časť verejnosti považujúcu to za barbarstvo.

LONDÝN/ TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.