Zaujímavosti

Hrýzla si nechty a jedla vlasy. Túto obriu guču jej vytiahli z brucha

shutterstock_141980377.jpg
Zdroj: shuterstock.com

Dievča malo dlhodobo problém s prijímaním potravy. Po každom jedle zvracala.

Hryzú si vaše deti nechty a neviete ich to odnaučiť? Možno by pomohlo ukázať im túto na pohľad nepríjemnú fotku. Obrovskú guču nechtov a vlasov vytiahli lekári zo žalúdka len 8-ročného dievčatka.

Dievča z čínskeho mesta Zhoukou malo dlhodobo problém s prijímaním potravy. Po každom jedle totiž zvracala. Oproti svojim rovesníkom bola príliš chudá a malá. Otec sa na dcéru už nemohol pozerať a vzal ju k lekárovi.

Ten vďaka CT vyšetreniu našiel v jej žalúdku obrovský nález. Školáčku sa rozhodli ihneď operovať a po úspešnom zákroku takmer neverili vlastným očiam. Dievčatko malo v žalúdku obrovskú guču vlasov, nechtov a látky.

Zdroj: CEN

Mála Číňanka musela dlhodobo jesť vlastné vlasy, hrýzť si nechty a priznala sa, že ožúvala aj svoje oblečenie. Hrozný nález tohto všetkého vážil takmer dve kilá.

„Vlasy a nechty musela jesť dlhšiu dobu. Objekt bol tak veľký, že jej bránil prijímať ďalšiu potravu," povedal pre britský denník DailyMail miestny doktor Zhang Shufeng.

Doktor vidí problém v psychike dieťaťa. Dievča vychovávajú starí rodičia, pretože rodičia sú stále v práci. Upozornil ich, aby sa o dcéru začali viac zaujímať.

Zdroj: CEN

ČÍNA/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.