Zaujímavosti

Užite si Ranch Amadeus plnými dúškami a vyhrajte víkendový pobyt

dsc_0352.jpg

Vyhrajte víkend na tomto kúzelnom mieste.

Ranch Amadeus je nádherné miesto, ktoré svojim návštevníkom ponúka nezabudnuteľné zážitky. Teraz spolu so zlavy.markiza.sk môžete vyhrať víkendový pobyt a užiť si krásu prírody. O Ranchi Amadeus sme sa rozprávali s jeho majiteľmi, manželmi Csintalanovcami.

Kde sídli váš ranč?

Ranch Amadeus leží v Turčianskej kotline v oblasti Veľkej a Malej Fatry, 12 km od Martina v dedinke Valentová.

Čo ponúkate na ranči?

Na ranči ponúkame jazdu na koni, splav na kanoe po rieke Turiec, ktorá tečie hneď pod rančom. Ďalej jazdenie na štvorkolkách, v lete požičiavame bicykle , je tu možnosť zastrieľať si z luku, zahrať futbal.


Ako sa tam dokážu rodiny s deťmi vyžiť?

Pre deti máme v lete pripravené jazdecké tábory, ktoré organizujeme už vyše 10 rokov s rozmanitými animáciami vo westernovom štýle.
Celoročne môžu deti využiť jazdecké kurzy, sme tu pre začiatočníkov aj pokročilých, vieme vám pripraviť dieťa na jazdecké preteky. Taktiež vieme zabezpečiť pre 5-členné skupiny prechod na konskom chrbte po Veľkej a Malej Fatre v trvaní troch dní. Deti si u nás môžu pozrieť rančerské mini zoo domácich zvierat.


Ktoré zaujímavé miesta by ste odporúčali navštíviť?

V blízkosti ranča je krásna Gaderská dolina 3 km, kde sú pekné turistické a cyklotrasy. Vieme Vám zabezpečiť prechod po Veľkej a Malej Fatre s naším horským vodcom.
V zime si klienti môžu zalyžovať v blízkom stredisku Snowland Valča 7 km alebo zrelaxovať v kúpeľoch Turčianske Teplice 12 km.
Slovianska dolina 8 km ponúka možnosť rybárčenia a na ranči máme zrubový altán, kde si nachytané ryby. Klienti si ich môžu ugrilovať alebo vyúdiť v našej domácej údiarničke. Posedieť si môžu v našej 180 rokov starej vínnej pivničke, kde robíme ochutnávku Bio vín.
V zime taktiež ponúkame gazdovské zabíjačky, kedy si klienti odvážajú domov výborné produkty (klobásky, jaternice, tlačenku).


Pôsobili ste v USA s koňmi. Čo to bolo?

V USA manžel pôsobil ako profesionálny tréner koní, kde sa zúčastňoval pretekov v drezúrnej westernovej disciplíne reining. Máme tam aj legálnu firmu, ktorá vlastní apartmány na Floride. Kone profesionálne ustajňujeme celoročne (30 ha pastviny) aj s veterinárnym dohľadom.

Markíza si nás už vybrala aj ako pilotný projekt pre natáčanie Najprísnejší rodičia a tak sme túto myšlienku rozvinuli a snažíme sa zooterapiou pomáhať neposlušným deťom. Podaril sa nám vytvoriť nový projekt www.rebeli.eu.


BRATISLAVA/A.Leitmannova

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.