Zaujímavosti

Bulharskí Rómovia predávali nevesty, rodičia pekne zarobia

NEVESTyweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Zúčastniť sa ho môžu iba dievčatá vo veku od 13 do 20 rokov a nádejní ženísi.

Teraz vám ukážeme jeden veľmi netradičný festival. Je určený len pre budúce nevesty a ženíchov. Pod palcom ho majú bulharskí Rómovia a pre svoje ratolesti hľadajú toho najlepšieho partnera.

Cukrová vata, lízanky a nedočkavé nevesty či ženísi. Rómske rodiny sa tento rok zišli v bulharskom Plovdive, aby ponúkli svoj najcennejší klenot. Práve ten im môže vyniesť rozprávkovú sumu.


Nevesta nemôže byť mladšia ako 13 rokov a staršia ako 20. Práve o tie je na trhu najväčší záujem. Zoznamovanie potom netrvá veľmi dlho.

„S budúcou nevestou sa musíme najskôr rozprávať, potom nám dá telefónne číslo. Asi po mesiaci sa naši rodičia rozhodnú, či sme pripravení na sobáš a začnú s prípravami," vysvetľuje mladý Róm Petar.

Obchodovanie s budúcimi nevestami je v rómskej komunite pomerne časté. Rodičia dievčat priznávajú, že v prvom rade im chcú nájsť čo najlepšieho životného partnera.

„Moja dcéra dostala zaujímavú ponuku a ohodnotili ju na 20-tisíc leva. Tak rozmýšľame. Ale mám ešte ďalšie štyri dcéry, tie majú na vydaj ešte čas," hovorí otec piatich dcér Petko.

Trh s budúcimi mladomanželmi sprevádza vždy dobrá nálada, bujará zábava a dobré jedlo. Aj keď v prvom rade nejde o peniaze, rodičia chcú čo najlepšie profitovať.

PLOVDIV/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.