Zaujímavosti

Kráska takmer zomrela. Takto vyzerala, keď mala len 31 kíl

profimedia-0238672275.jpg
Zdroj: Profimedia.sk

Denne prijímala len desať kalórií. Pila len čaj a kávu.

Krásna mladá Britka sa takmer vyhladovala na smrť. Denne prežívala len na čaji a káve. Boli dni, kedy okrem vody nevypila a nezjedla nič iné. Dnes sa snaží byť vzorom pre ostatné dievčatá, ktoré prepadli zákernej anorexii.

Beth Hall (24) z Cambridge sa ocitla na pokraji smrti. Denne prijímala len desať kalórií. Problémy sa začali, keď v 16-tich zažila na škole šikanu. „Nezáležalo na tom, koľko mám kíl. V zrkadle som sa videla ako tučné prasa," spomína Beth.

Keď jej váha klesla na kritických 31 kíl, v hodine dvanástej si svoj problém uvedomila. „Nenávidela som sa. Toto bola cesta, ako sa potrestať. Chorobu sa mi darilo skrývať, pretože mame diagnostikovali rakovinu kože a veľa času trávila v nemocnici," povedala Beth v rozhovore pre britský denník DailyMail.

Zdroj: Profimedia.sk

Po rokoch trápenia musela prerušiť štúdium a v roku 2009 ju hospitalizovali. „Zrazu som si uvedomila, že potrebujem pomoc," priznala sa. Po štyroch mesiacoch terapie ju prepustili domov. Vďaka podpore rodiny si dnes môže povedať, že je zdravá.

Momentálne študuje grafiku na vysokej škole a jej veľkosť je 8 ( u nás 36). Beth dúfa, že si jej spoveď prečítajú dievčatá ktoré majú podobný problém a pochopia, čo všetko riskujú.

Zdroj: Profimedia.sk
 

Zdroj: Profimedia.skLONDÝN/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti