Zaujímavosti

Pohľad, ktorý bolí. Mačky idú na dračku, ich mäso je lahôdka

Bez názvu.png

Skupiny ochranárov zvierat tvrdia, že mačky derú z kože zaživa.

Napriek tomu, že je to nelegálne, Vietnamci ich milujú. Dopyt po mačkách v reštauráciách stále rastie. Ich mäso je vraj pochúťkou. Či sa s týmto názorom stotožní aj nejaký Slovák, to je veľmi otázne.

Nemenovaný majiteľ reštaurácie, ktorá sa nachádza pár hodín cesty od hlavného mesta Hanoj sa priznal, že pre vysoký dopyt zabíja aj 31 mačiek za deň. Podľa denníka DailyMail napriek tomu, že mačky sa vo Vietname jesť nesmú, najväčšími labužníkmi sú policajti aj právnici.

Skupiny ochranárov zvierat tvrdia, že mačky v reštauráciach zabíjajú v otrasných podmienkach. Z kože ich majú drať doslova zaživa. Jedlo pripravené z mačky stojí od 37 do 52 libier (51 až 72 eur).

V januári tohto roku polícia vystopovala nákladne auto plné mačiek. To smerovalo z Hanoja do Číny. Mačky boli natlačené v klietkach jedna na druhej. Niektoré z nich zahynuli už v aute pre vysoké teploty, ďalšie museli policajti pre obavy zo šírenia chorôb zabiť sami. Vodič dostal pokutu 250 libier (približne 348 eur).

„Každý chce jesť mačky. Ich mäso je exotickejšie a chutnejšie ako iný druh mäsa. Najlepšie sú dva a pol ročné mačky, ktoré vážia okolo dvoch kíl," povedal pre DailyMail nemenovaný majiteľ vietnamskej reštaurácie.

Na internete nájdete množstvo videí, ktoré zachytávajú obchodovanie s mačkami, aj ich prípravu v reštauráciách. Tu sú tie najnovšie. Upozorňujeme, že zábery nie sú vhodné pre slabšie povahy ani deti.

https://www.youtube.com/watch?v=TULdyPjkPno


https://www.youtube.com/watch?v=oe2QzMNdjsg

 
HANOJ/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.