Zaujímavosti

Tínedžeri pozor: S týmto prístrojom sa akné zbavíte už nadobro!

aknetitul.png

O český vynález majú záujem aj v Amerike, Nemecku, Anglicku a ďalších krajinách ccelého sveta.

Liečba akné je riadna veda a až takmer 80% ľudí sa stretne s týmto problémom počas života. Častokrát sa ľudia zo zúfalstva obrátia na reklamné výrobky alebo na lieky odporúčané lekármi. Tie však môžu problém ešte viac zhoršiť.

Po dlhých desiatich rokoch skúmania prišli ale brnianski vedci s novinkou, ktorá vraj na trhu spôsobila revolúciu. Ako prví na svete skombinovali vplyvy troch druhov silových polí - magnetického, svetelného a tepelného. Výsledkom je prístroj, ktorý urýchľuje metabolizmus kožných buniek. Aj vďaka grantu začala spolupráca s niekoľkými odborníkmi z českých univerzít a vedeckých ústavov. Všetko spustila číra zvedavosť doc. Ivana Rampla, odborníka na elektroniku, ktorý vtedy vyučoval na brnianskom VUT, či sa dá vytvoriť veľkoplošné impulzné magnetické pole bez toho, aby zasahovalo hlbšie do živého tkaniva.


Veľkým problémom v prípade akné je nadmerná tvorba kožného mazu, čo - ako dobre vieme - vedie k zápalu, ktoré spôsobuje nepríjemne vyzerajúce vyrážky. Používanie prístroja tlmí tvorbu kožného mazu, pleť má aj lepšiu úroveň hydratácie, je pružnejšia a dokonca sú ovplyvnené aj nerovnosti nachádzajúce sa na nej, ktoré po čase začínajú miznúť.

Prístroj už predstavili na výstave inovatívnych výrobkov vo Filadelfii v USA, kde oň prejavili veľký záujem. "Oslovili nás aj firmy z Anglicka, Nemecka, Číny či Južnej Kórey, ktoré by chceli prístroj dovážať na svoje trhy," hovorí Michal Rampl, syn vedca, ktorý previedol jeho objav do praxe pre stránku Vyšetrenie.sk. Kolegov-odborníkov nezaujal len dizajn prístroja, ale aj jeho relatívne jednoduché používanie


BRaTISLAVA/www.faceupakne.sk, md

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.