Zaujímavosti

Rodičia si dali zamraziť mŕtvu dcéru. Dúfajú, že ju raz oživia

27AB8FA400000578-3043272-image-a-9_1429277779202.jpg
Zdroj: Facebook

Lekári jej diagnostikovali agresívnu formu rakoviny. Šanca na uzdravenie bola od začiatku minimálna.

Zúfalí rodičia si dali „zamraziť" svoje zosnulé dvojročné dievčatko v nádejí, že ju raz oživia . Lekári malej Matheryn Naovaratpongovej z Thajska minulý rok v apríli diagnostikovali agresívnu formu rakoviny. Doktori jej v nemocnici v Bangkoku objavili 11-centimetrový nádor na ľavej časti mozgu. Šanca na uzdravenie bola od začiatku minimálna.

Mesiace intenzívnej liečby nezaberali a malá Matheryn navyše upadla do kómy. Zomrela 8. januára 2015 po tom, čo sa ju rodičia rozhodli odpojiť od prístrojov. Ich nádej však neumrela. Rodičia dali jej telo „zamraziť". Dievčatko podstúpilo kryokonzerváciu na klinike Alcor v Arizone.

Zdroj: Facebook

Rodičia dúfajú, že vedci raz natoľko pokročia a ich dcéru oživia. Za zamrazenie zaplatili 200-tisíc libier (približne 278 280 eur), plus ročne musia za jej miesto na klinike Alcor platiť 770 libier (1 071eur, informoval britský denník DailyMail.

Zvyčajne sa pred kryokonzerváciou oddelí hlava od zvyšku tela, no v prípade malej Thajčanky to neurobili. Jej telo je zamrazené pri teplote mínus 196 ˚C. Podľa lekárov je Matheryn najmladšou „pacientkou", ktorú kedy zamrazili. Na klinike Alcor sú zamrazené orgány aj baseballového hráča Teda Williamsa či jeho syna Johna Henryho Williamsa.


BANGKOK/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.