Zaujímavosti

Zažite hory ako netradičný turista počas kurzu lezenia v Rakúsku

6272_1lez.jpg

Užite si hory inak.

Lákajú vás netradičné veci a chceli by ste hory zažiť aj inak ako len „klasický" turista? Odhodlajte sa spolu so zlavy.markiza.sk na jednodňové dobrodružstvo, ktoré vás nadchne - kurz lezenia na rakúskych ferratách v prírodnom parku Hohe Wand. Na výber máte rôzne stupne obtiažnosti, takže sa nemáte čoho báť, aj keď sa chystáte po prvýkrát.

Hohe Wand je rajom via ferratistov a skalných lezcov. Nachádzajú sa tu desiatky zaistených ciest. Počas jednotlivých zájazdov v tejto oblasti absolvujete najatraktívnejšie zaistené cesty. Währingersteig je krátka, no skutočne pekná zaistená cesta náročnosti C/D.


Táto zaistená cesta z roku 1934 a nanovo upravená v roku 1983 vedie veľmi exponovanou kolmou východnou stenou Hirnflitzsteinu. Hoci jej prevýšenie je len 50 m, patrí k veľmi náročným via ferratám. Zostup z Hirnflitzsteinu vedie okolo jaskyne Einhornhöhle. Pod chatou Hergottschnitzer Haus budete pokračovať prelezením krátkej, no veľmi zaujímavej zaistenej cesty Ganghofersteig (náročnosť C).

Zostup povedie chodníkom Hansel Steig. Währingersteig a Ganghofersteig vám poslúži ako rozcvička pred náročnejšími cestami. Po prekonaní uvedených istených ciest sa občerstvíte v horskej chate Postl a na niekoľkostometrovú stenu Hohe Wandu sa pozriete z visutej oceľovej vyhliadky „Skywalk".


Zostupovať budete nenáročnou zaistenou cestou Völlerinsteig (náročnosť A) s prevýšením skalného terénu 230 m. Táto cesta bola zriadená Klubom rakúskych turistov už v roku 1897. Nachádza sa na nej aj výrazný jaskynný útvar, ku ktorému je možné zostúpiť aj novším, no ťažším variantom (náročnosť C), 30-metrovou kolmou skalnou trhlinou Frauenlucke.


Na záver programu si ešte vyleziete zaujímavú zaistenú cestu Wildenauersteig (náročnosť D) s 10 m vysokou kolmou šachtou, ktorá nie je zaistená pomocou istiaceho oceľového lana, ale len kramlami. Zostup z náhornej plošiny povedie cestou Springlessteig. Menej skúsení ferratisti môžu ktorúkoľvek z uvedených ciest vynechať.

BRATISLAVA/PR ČLÁNOK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti