Zaujímavosti

Pozrite si, za čo dostal Číňan titul najkrajší študent. Vy by ste to dokázali?

student1.jpg

Nie šaty, ale skutky robia človeka.

Hovorí sa, že šaty robia človeka a práve tak zaujmete svoje okolie. Platí to však jednorázovo. V skutočnosti to nie sú šaty, ktoré nás robia krásnymi, ale naše činy a skutky. Titul najkrajšieho študenta v Číne získal 18-ročný Xie Xu. Nie však preto, že by bol krásny a štýlový mladík. To, čo už tri roky robí pre svojho spolužiaka a kamaráta, by mnohí z nás zrejme nedokázali. Píše independent.co.uk. 


Xie sa už tri roky stará o 19-ročného Zhanga Chi, ktorý trpí svalovou dystrofiou. Postupne ho prestáva poslúchať celé telo a aby nevynechal ani jeden deň v škole, Xie ho tam každý nosí na chrbte. Nosí ho celý deň v škole, jedáva s ním a potom ho odnesie aj domov. "Ich príbeh je taký inšpiratívny a dojímavý," povedal Guo Chunxi, zástupca riaditeľa na strednej škole Daxu v Xuzhou, kam chlapci chodia. 


"Má tiež pozitívny vplyv na ostatných žiakov, ktorí sa snažia Zhangovi pomáhať. Vďaka tomu nevynechal ani jednu hodinu," dodal. 


Fotografie dvoch mladíkov obleteli čínsku sociálnu sieť. Cesty dvoch kamarátov sa ale onedlho rozídu. Zhang totiž po strednej škole bude pokračovať v štúdiu na polytechnickom inštitúte. Zatiaľ čo príbeh dojíma celý svet, nastoľuje tiež otázku, kedy konečne začne vláda podporovať aj zdravotne postihnutých a vytvorí oficiálny program na ich podporu.

ČÍNA/ nt, independent.co.uk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.