Zaujímavosti

Slováci vymysleli unikátny stroj, zaujal aj v Amerike. Čo dokáže?

drinkbox party.JPG

Úspešne ho predviedli na niekoľkých konferenciách na Slovensku a osloviť v týchto dňoch stihol aj v zahraničí.

Alkohol je vraj metla ľudstva. Svoje o tom vedia mladí Slováci, ktorý ňou zamietli konkurenciu už aj za oceánom. Ich unikátny vynález, robot na čapovanie drinkov, si totiž našiel fanúšikov v Amerike.

Pridajte tam foťák a prístup na sociálne siete! Takto zlepšujú vynález s názvom DrinkBox ambiciózni Američania. V stroji, ktorý čapuje alkoholické drinky cez dotykovú obrazovku totiž vidia budúcnosť.

Slováci z bratislavskej agentúry Elite Solutions pritom vynález zostrojili najmä zo zábavy. Potom ho úspešne predviedli na niekoľkých konferenciách na Slovensku a osloviť v týchto dňoch stihol aj v zahraničí.

"Záujem o zostrojenie DrinkBoxu sa ozval z niekoľkých krajín. Momentálne aktívne riešime najmä zlepšenie technológie pre klientov z USA," vysvetľuje jeden z jeho vynálezcov, Peter Šurín. Američania plánujú prispôsobiť DrinkBox na zdielanie fotografií na sociálnych sieťach. "Tešíme sa, že náš výmysel opäť o čosi zlepšíme. Je to naše hobby," dodáva Šurín.

Technologických nadšencov zo Slovenska bavilo najmä stroj testovať, teda skúšať nápoje. "Bol to náročný proces, ale my sme ho zvládli na jednotku," vysvetľujú so smiechom.


Čo je to DrinkBox?

DrinkBox vie načapovať šesť druhov alkoholu, a to v rekordnom čase 12 drinkov za minútu. Robot má kapacitu až 360 pohárikov na jedno naplnenie.

Výber spočíva v jednoduchom klikaní na obrazovku. V ponuke záujemci nájdu aj rôzne druhy kvízov. Súčasný dizajn s dotykovou obrazovkou dotvára jeho moderný look.


DrinkBox: najlepší barman v hre from Elite Solutions on Vimeo.

BRATISLAVA/ TS

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.