Zaujímavosti

Dcéra je rovnako chorá ako otec. Bolo správne mať dieťa?

profimedia-0240257088.jpg
Zdroj: Profimedia.sk

Rodina nemali peniaze na liečbu. Z dcéry sú však nadšení.

Simon Moore trpí vzácnym Treacher Collins syndrómom. Táto choroba postihuje jedného z 50-tisíc ľudí. Spôsobuje absenciu lícnej kosti, prepadávanie očných vačkov, deformáciu uší a zmenšuje čeľusť.

Simon (30) z britského Norfolku je okrem toho aj hluchý. Celé detstvo sa skrýval pred svetom, pretože sa mu každý rovesník vysmieval. Napriek ťažkému osudu si našiel ženu Vicky, ktorá ho bezhranične miluje. Navzdory zlým prognózam sa dokonca rozhodli mať aj dieťa.

Lekári odhalili Treacher Collins syndróm u ich dieťaťa už pri prvotných vyšetreniach. Rodičia mali možnosť zaplatiť 9-tisíc libier (približne 12 500 eur) za liečbu, ktorá by mala dieťa uzdraviť už počas Vickynho tehotenstva. Rodina však peniaze na liečbu nemala.

Alice sa narodila vo februári minulého roka. Mnohí za to Simona a Vicky kritizujú. Podľa nich bude Alice celý život trpieť, a preto sa o dieťa radšej nemali ani pokúšať.

Zdroj: Profimedia.sk

U Alice sa choroba prejavila miernejšie. Tvár nemá tak zdeformovanú ako jej otec, pretože sa jej vyvinuli lícne kosti. V tichom prostredí dokonca aj počuje. Napriek kritike Simon nebol nikdy šťastnejší. „Alice je obklopená ľuďmi, ktorí ju milujú. Zmenila náš život," povedal pre denník DailyMail.

https://www.youtube.com/watch?v=VW10JWY-aA0
NORFOLK/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti