Zaujímavosti

Máte radi leto a sucho? Táto práca možno čaká na vás

austrweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
Zdroj: TV Markíza,

Odľahlá oblasť pri austrálskom Queenslande vypísala konkurz na nového správcu.

Ak máte radi extrémne horúčavy, sucho a piesok, nasledujúca správa letí priamo k vám. Austrália hľadá správcu obrovského územia, ktoré je väčšie ako Spojené kráľovstvo. Šťastlivec môže byť len jeden, ten pôvodný totiž odchádza do dôchodku.

Široko ďaleko nič, len obrovské teplo. Odľahlá oblasť pri austrálskom Queenslande vypísala konkurz na nového správcu. Musí milovať samotu a pripraviť sa na drsné podmienky.

Klimatické podmienky sú v tejto južnej časti Austrálie najdrsnejšie, aké len môžu byť. Naokolo je len piesok, skaly a v 50 stupňových horúčavách prežijú len ťavy. Prší tam len občas. Tento správca oblasti Birdsville panuje v okolí už 10 rokov. Prácu dostal akoby za odmenu, keď strávil 30 rokov v policajnej uniforme. Vtedy nevedel, čo ho čaká.


Austrálski policajti chodia povinne do dôchodku v 60-tke a Neale toto výročie oslávi už onedlho. Preto chce stihnúť zaškoliť svojho nástupcu, aby mu ukázal okolie. Čaká ho však veľa práce, najmä dohliadať na zlodejov, ktorí sa do odľahlej oblasti občas zatúlajú. Terajší strážnik ale svojho nástupcu upokojuje, o život sa báť nemusí, kriminalita je v tejto pustatine minimálna.

SYDNEY/TVMarkíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti