Zaujímavosti

Povrazolezec balansoval na obrovskom ruskom kole

Bez názvu.png
Zdroj: YouTube

Kráčal po konštrukcii Orlando Eye bez vyvažovacej tyče a napriek veternému počasiu a klzkému povrchu.

Známy americký povrazolezec Nik Wallenda dosiahol dnes ďalší rekord, keď "zdolal" gigantické, 122 metrov vysoké ruské kolo v Orlande v štáte Florida. Informovala o tom agentúra AP.

Wallenda (36) kráčal po konštrukcii Orlando Eye bez vyvažovacej tyče a napriek veternému počasiu a klzkému povrchu udržiaval rovnováhu len za pomoci rúk. Koleso sa pritom pomaly otáčalo.

Jeho pokus, vysielaný v populárnej relácii televízie NBC "Today", trval približne štyri až päť minút. Medzi prizerajúcimi sa zvedavcami bol aj floridský guvernér Rick Scott.
Na začiatku si Wallenda posťažoval, že "trochu fúka" a kovová konštrukcia je "dosť mokrá". Počas výstupu nezabudol ani na obligátne selfie. Na vrchol kolesa aj naspäť na zem sa zviezol na streche na jednej z gondol. 


Orlando Eye je najnovšou atrakciou floridského mesta Orlando. Pre verejnosť by ju mali otvoriť v máji. Nik Wallenda má už deväť zápisov v Guinnessovej knihe rekordov, okrem iného prešiel na lane ponad Niagarské vodopády. Vďaka dnešnému pokusu by mal získať desiaty zápis.

Wallenda patrí do siedmej generácie cirkusovej rodiny Flying Wallendas (Lietajúci Wallendovci). Jeho pradedo Karl Wallenda, rodák z nemeckého Magdeburgu, zahynul v roku 1978 v Portoriku pri páde z lana vo veku 73 rokov. Podobne skončili aj ďalší členovia rodiny Wallendovcov, napríklad Nikov bratranec a strýko.

ORLANDO/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.