Zaujímavosti

Po tomto článku prestanete fajčiť! Tí, ktorí videli toto, ihneď prestali

Fajčenie zabíja.
Zdroj: Shutterstock.com

Po fajčení sa v pľúcach usádza až toľko nečistôt, že sa z nich dá vyrobiť táto nechutná písacia pômocka.

Na následky fajčenia zomrie ročne vyše päť miliónov ľudí, čo predstavuje zhruba jednu našu republiku. To je viac ľudí, ako na dôsledky infikovania vírusom HIV/AIDS, malárie a tuberkulózy spolu. Hrozné štatistiky! Fajčiari sa zrejme už prestali báť varovaní na cigaretách a to sa Thajčanom nepáčilo. V spolupráci s fakultou medicíny na Chulalongkornovej univerzite vytvorili zastrašujúcu kampaň proti fajčeniu.

Táto univerzita vyrobila atrament, avšak jeho zloženie je nepopierateľne šokujúce. Spomínaná fakulta vlastnila už nejaký čas poškodené pľúca dnes už zosnulých fajčiarov, ktorí sa pred smrťou rozhodli svoje orgány darovať na výskum. Z týchto pľúc vedci získali načierno sfarbené usadeniny, ktoré zapríčinilo práve fajčenie, píše portál The Daily Dot. Odborníkom už veľa nechýbalo a z týchto "odpadov" vyprodukovali atrament. Novinku bolo nutné už len ukázať ľuďom, ktorých sa to najviac týka...

Keď si neskôr do stánkov a trafík prišli po cigarety aktívni fajčiari a dozvedeli sa o nechutnom atramente, zmrzol im úsmev na tvári. Po vysvetlení predávajúcich už mnohí z nich nechceli cigarety ani vidieť a znechutení a smutní rýchlo odišli. Celá kampaň dostala názov The Message from the Lungs, v preklade „Správa z pľúc“ a v thajských mestách bude pokračovať v najbližšom období, aby sa aj takýmto spôsobom predišlo ďalším zbytočným úmrtiam založených na nadmernom fajčení cigariet. Možno by sa hodila aj u nás a konečne by klesol počet ľudí, ktorých ročne skolia rôzne zákerné ochorenia spôsobené fajčením.

https://www.youtube.com/watch?v=PfI8Fc29HEs
BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti