Zaujímavosti

Trenčania sa za dva dni naučili chodiť po žeravých uhlíkoch

pahreba.jpg

Vy to ale bez prípravy určite neskúšajte.

Ani 600 stupňová pahreba žeravých uhlíkov neodradila odvážlivcov poprechádzať sa po nej bosými nohami. Dva dni intenzívneho tréningu a príprav dokázalo ľudí nachystať tak, že bolesť necítili. V Trenčíne sa takto muži aj ženy hrali na indiánov a prekonávali strach. Vy to ale bez prípravy určite neskúšajte.

Vo večerných hodinách sa Pod Sokolicami ozývali dve slová Áno a Dám to. Ako prvý nabral odvahu muž. "Vzrušenie, nadšenie, strach, strach neuveriteľný strach. Keď som ale stúpil na pahrebu, už som vedel, že to prejdem, že to dám," povedal Edo z Hlohovca.

Na Slovensku v takomto rozsahu zorganizovali akciu vôbec po prvýkrát. Tri metre dlhú trať zdolali všetci. Nikto si to nerozmyslel. 


"Je to o celkovom nastavení. Niekto má za tým strach, ale pre niekoho to má vyšší zmysel. Pre niekoho to môže byť rituál. Pretože toto som nevymyslel ja, ale toto je rituál, ktorý už niekedy v dávnej minulosti robili indiáni," vysvetľuje mentálny kouč Andy Wilson.

Nešlo o šialencov. Boli medzi nimi manažéri, finančníci, vysokoškolskí študenti, či psychiater. Prekonať sám seba sa rozhodol aj tento duchovný.

Z takmer troch stoviek ľudí, čo prešli žeravou pahrebou sa našli aj takí, ktorí to pocítili. 

Je to teda len v mysli alebo inak? Čím ste im natierali nohy? "Výborná otázka. Dva dni sme im natierali nohy, ale v prvom rade sme im vymasírovali hlavne ich myseľ a nastavili sme ich myseľ správnym spôsobom," dodáva Wilson.

Väčšina ľudí si to chcela len vyskúšať, niektorí chceli prekonať len sami seba, no a niektorí to dostali dokonca ako darček.

TRENČÍN/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.