Zaujímavosti

Bezcitné! Až 24 papagájov pašovali v plastových fľašiach

Pašovali kakadu.
Zdroj: Profimedia

Ide o vzácnych vtákov kakadu, ktorých kus stojí aj 900 eur. Väčšina z nich sa zajtrajška možno nedožije.

Ako iste všetci vieme ešte zo škôl, papagáj kakadu patrí medzi extra kúsky. Je veľmi vzácny a skutočne veľmi drahý, preto sa ľudia mnohokrát snažia o pašovanie alebo ich predávajú na neoficiálnom trhu so vzácnymi zvieratami. Ich veľkú cenu si uvedomovali aj títo indonézski pašeráci. Až s dvadsiatimi štyrmi papagájmi ich prichytila colná polícia, píše portál Daily Mail. Našťastie! 

Jeden kus stojí aj 900 eur!

Zdroj: Profimedia

Všetci ale neprežijú

Títo ľudia zrejme ale nemali ani kúska citu. Vzácnych operencov prenášali, alebo len chceli preniesť- a teraz sa podržte - v malých plastových fľašiach, ktorým odrezali dno. Nemohli sa takmer hýbať ani dýchať a podľa odborníkov boli už pred plánovanou cestou vo veľmi zúboženom stave. Papagáje kakadu sú síce v rukách veterinárov, podľa ich slov neprežijú všetci. Ak by sa presun za hranice podaril, tieto žlto-chocholaté vtáky by predali za nehorázne peniaze. Len jeden z nich má cenu takmer 900 eur. 

Zdroj: Profimedia


Tieto papagáje sú už dlhé roky zaradené do ohrozených druhov CITES kvôli odlesňovaniu a pytliactvu. Vajíčka znášajú maximálne jedenkrát ročne, maximálne dva až tri, preto by ich predaj spôsobil úplne vyhynutie. Žijú v juhovýchodnej Ázii a dorastajú do dĺžky 35 centimetrov. 

https://www.youtube.com/watch?v=g7eIdgGwQiU


BRATISLAVA/md

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti