Zaujímavosti

Hipsterským bradám zrejme odzvonilo! Sú vraj tak špinavé ako záchody

Ilustračná snímka.
Zdroj: Shutterstock.com

Keby vraj toľko baktérii našli na verejnosti, priestor by uzatvorili a nariadili infekciu.

Ak ani vy nemáte radi na hipsteroch ich megalomanské, husté brady a unavuje vás sa o ich pôvode hádať, ste "za vodou". Odteraz môžete argumentovať novým vedeckým zistením. Po odobratí vzoriek z chlpatej mužskej pýchy totiž vedci prišli so šokujúcim zistením! Zatiaľ, čo niektoré z testovaných fúzov "prešlo" a sú - takpovediac - nezávadné, tie ostatné sú vraj špinavé ako toalety.

Aj keď z brady nemusia všetci hneď ochorieť, podľa mikrobiológa Johna Golobica z diagnostického centra Quest Diagnostics, by muži mali hygiene svojej brady a fúzov venovať zvýšenú pozornosť. Ochlpenie si treba pravidelne umývať dostatočným množstvom mydla alebo iným čistiacim prostriedkom na vlasy. Do fúzov a brady sa vám predsa môžu dostať rôzne alergény, zvyšky jedál, slín či špiny z neumytých rúk, ktorými si ju prehrabujete.

Keby to našli na "wéckach", zavreli by ich

"Zvyčajne nie som prekvapený zo svojho skúmania, no teraz som naozaj bol. Výsledok ma prekvapil a naozaj znepokojil. Niekoľko testovaných brád obsahovalo normálne baktérie, ale iné boli zamorené tými, ktoré poznáme z výkalov. Také vzorky by sme v prípade verejných priestorov uzavreli a nariadili dezinfekciu," vyjadril sa pre server Focus.de, ktorý neskôr odcitovala stránka Business Insider, doktor Golobic.

Kľúčom je umývať si ruky po toalete a treba obmedziť škriabanie brady. „Snažte sa nechytať sa vašej tváre najviac ako je to možné," uzavrel mikrobiológ. Ako prebiehal výskum si môžete pozrieť v nasledujúcom videu.


BRATISLAVA/md

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.