Zaujímavosti

V bojnickej ZOO uhynul vzácny druh levieho mláďata

19_zosuv1web_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Na jeho smrť sa len smutne prizerala jeho mama. Nezmohla nič. U tohto druhu s[ však problémy "na mieste".

V Bojnickej zoologickej záhrade opäť príroda ukázala svoju silu. Po tom, čo jedna z levíc Gina porodila dve zdravé mláďatá, otehotnela aj jej sestra Buba. Nedávno porodila jedno levíča. Dlho ale na tomto svete nepobudlo. Po narodení levíča nebolo dostatočne vyvinuté a života-schopné a uhynulo. Najhoršie to prežíva samozrejme levica Buba a už niekoľko dní je bez nálady.

"Tie materinské pudy sa vyvíjajú aj u zvierat, takže môžeme z ľudského hľadiska povedať, že je smutná a prežíva akýsi žiaľ," hovorí hovorkyňa ZOO v Bojniciach Simona Kubičková.

Treba ale povedať, že odchovať leva berberského je aj o šťastí. Týchto levov je na svete iba 80 a sú ovplyvnené príbuzenskou väzbou. Mnohé zo zvierat sú aj dosť príbuzné, a tak sa často vyskytujú u mláďat rôzne genetické defekty, zdravotné problémy a komplikácie.

Títo však mali šťastie. Ramzes a Zara sa majú vynikajúco a chodia do veľkého výbehu. Sú hraví a zdraví. Všetko z diaľky sleduje aj otec Aslan. Samozrejme, ak práve nemá svoju popoludňajšiu siestu.


BOJNICE/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.