Zaujímavosti

Experiment s deťmi a psom sme skúsili u nás. Ako dopadol?

experiment fotoweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Náš kolega sa prihováral deťom so psom v ruke. Matky ostali v šoku.

Nerozprávaj sa s cudzími ľuďmi! Koľkokrát ste túto vetu povedali svojmu dieťaťu? Najnovší experiment ukazuje, že aj keby ste to vášmu potomkovi pripomínali každý deň, pred čudnými osobami ho to nemusí ochrániť. Potenciálny únosca pritom nepotrebuje špeciálne psychologické schopnosti. Malé deti prekabáti pomocou psa.


Muž, ktorý sa predstaví ako Joey si v sociálnom experimente postupne prisadne k trom matkám. Všetkým položí jednu otázku. „Ak teraz pristúpim k vášmu dieťaťu, bude sa so mnou rozprávať alebo utečie preč?"„Som si istá, že pribehne ku mne, ale skúste to!"

Joey všetkým deťom okamžite predstavuje svojho psíka. Necháva ho pohladkať a pýta sa kľúčovú otázku. „Chceš sa ísť pozrieť aj na ostatných psíkov? Mám ich veľa. Chceš?" Ani jedno z oslovených detí výzvu cudzieho muža neodmietlo. Matky sú pochopiteľne zhrozené.

Video sa rýchlo rozšírilo po sociálnych sieťach. Mnoho Slovákov, sa ale na internete dušovalo, že u nás by tento test nezafungoval. S kamerou sme preto s rovnakým scenárom vyrazili na detské ihriská v Bratislave.

V prvom prípade dvojica dievčat ani nezaváhala, malej Džulinke nepomohla ani prítomnosť očividne starších chlapcov. V druhom prípade sa scenár opakoval. Deti s našim kolegom odišli preč. Denne unesú na svete viac ako 700 detí. To je približne štvrť milióna ročne. Sú vaše deti v bezpečí?

BRATISLAVA/TV MARKÍZA

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti