Zaujímavosti

Princ Harry sa poriadne "odtrhol"

Prince Harry tancuje tradičný maorijský tanec haka.
Zdroj: TASR

Vojnový veterán odíde z radov britskej armády v júni po desaťročnej kariére.

Britský princ Harry si dnes spoločne s príslušníkmi novozélandskej armády zatancoval tradičný maorský bojový tanec haka. Napísala to agentúra DPA.

Bol horlivý a to je hlavné

Tridsaťročný princ navštívil počas deväťdňovej návštevy Nového Zélandu vojenský tábor Linton na juhozápade Severného ostrova.

Oblečený v armádnych maskáčoch predviedol divoký mužský rituálny tanec domorodých Maorov, ktorého súčasťou sú bojové pokriky, skákanie, búchanie sa do hrude či ukazovanie jazykov.

Princ mal na nacvičenie tohto tradičného tanca 20 minút a potom vystúpil pred kamery, ktoré nakrúcali tanec celej skupiny vojakov.

Jeden z Harryho inštruktorov pre tamojší denník New Zealand Herald povedal, že princ sa ku nácviku tanca postavil zodpovedne a vzhľadom k tomu, že mal tak málo času, zvládol tanec veľmi dobre. "Bol horlivý a to je hlavné."

Zdroj: TASR/AP

Tanec haka sa musia naučiť všetci nováčikovia novozélandskej armády. Týmto rituálom sa tradične vzýva maorský boh vojny Tu a je venovaný vojakom padlým v predchádzajúcich konfliktoch, ako aj tým, ktorí stále slúžia. Princ Harry by sa mal do Británie vrátiť 16. mája. 

Vojnový veterán Harry, druhý syn zosnulej princeznej Diany, odíde z radov britskej armády v júni po desaťročnej kariére, v rámci ktorej absolvoval dve misie v Afganistane.


WELLINGTON/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti