Zaujímavosti

Tohto fešáka rakovina zmenila na nepoznanie. Fotografie, z ktorých mrazí

Aj napriek ťažkým liečebným procedúram sa športu nevzdal
Aj napriek ťažkým liečebným procedúram sa športu nevzdal Zdroj: Profimedia.sk

Talentovaný športovec Neil Vines pracoval na Kréte, keď ho začali trápiť bolesti hlavy, krku a ramien.

Osobný tréner a fitnes inštruktor, ktorého rakovina zmenila na nepoznanie, zomrel vo veku 22 rokov. Neil Vines sa pokúšal dostať na olympijské hry a užíval si najlepšie chvíle svojho života. Mal 19 rokov a práve vtedy mu lekári našli na mozgu nádor.

Viac ako tri roky Neil statočne bojoval, podrobil sa náročným operáciám a intenzívnej chemoterapii a rádioterapii, ktorá dramaticky zmenila jeho výzor. Pred štyrmi mesiacmi si jeho príbeh získal srdcia tisícov ľudí. Informoval portál dailymail.co.uk.

Zdroj: Profimedia.sk

Talentovaný športovec Neil Vines pracoval na Kréte, keď ho začali trápiť bolesti hlavy, krku a ramien. Zdravý a vyšportovaný chlapec skolaboval a okamžite ho dopravili letecky domov. Práve tam sa dozvedel o svojej diagnóze.

Neil mal meduloblastóm - rýchlo rastúcu formu rakoviny mozgu, ktorá sa už stihla rozšíriť aj do chrbtice. Keď sa jeho stav zhoršil, rakovina napadla aj jeho oko a znemožnila mu chôdzu. Aj napriek vyčerpávajúcim kolám procedúr sa nádor v roku 2013 vrátil. Neil sa však nevzdal a zostal aj naďalej pozitívne naladený. Až do konca.

O jeho diagnóze sa dozvedela jeho najlepšia priateľka z detstva a okamžite sa mu ozvala

Neilova rodina plánuje založiť charitu, ktorá bude niesť jeho meno a bude ponúkať špeciálne upravené miesto pre onkologických pacientov, aby si mohli užiť víkendy mimo štandardného prostredia.

O jeho diagnóze sa dozvedela jeho najlepšia priateľka z detstva Joanna Meadows a okamžite sa mu ozvala. Stali sa opäť najlepšími priateľmi a Joanna sa dokonca rozhodla si spolu s ním oholiť hlavu, aby ho podporila. Neil absolvoval operácie mozgu a chrbtice, päť týždňov rádioterapie a päť kôl chemoterapie.

Pár dní pred smrťou Neil napísal, že práve Joanna mu pomohla dostať sa cez niekoľko naozaj ťažkých chvíľ. V apríli 2013 prišla dobrá správa, Neilove testy boli negatívne a bývalý športovec sa rozhodol, že začne znova chodiť, bicyklovať a možno aj behávať.

Po siedmich mesiacoch sa však na jeho mozgu objavil ďalší nádor. Koncom apríla svoj boj s rakovinou prehral.

Zdroj: Profimedia.sk

LONDÝN/DAILYMAIL.co.uk, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.