Zaujímavosti

Internetom sa šírila ohňová výzva. Deti sa podpaľovali v kúpeľniach

Bulgaria_Soccer_Champions_League435426204083.jpg
Zdroj: YouTube

Pred rokom pri výzve zahynul iba 15-ročný Američan.

Rodičia dvoch chlapcov, ktorí sa v rámci internetovej výzvy dobrovoľne podpálili, žiadajú o stiahnutie nebezpečných videí z internetu. Deväťročný Tyler O´Connor a jeho o dva roky starší brat utrpeli vážne zranenia potom, ako na seba vyliali horľavinu a zapálili ju. Snažili sa uspieť v plamennej výzve z internetu.

Človek sa musí čo najskôr po zapálení uhasiť - ideálne vo vani, či bazéne. Videá detí a tínedžerov sa šíria cez internet - najčastejšie cez Facebook a Youtube. Matka chlapcov Donna O´Connor a Anthony Mummer sa snažia varovať ľudí pred nebezpečenstvom, ktoré videá s týmto obsahom spôsobujú.

„Vydesilo ma to na smrť. Pokojne mi mohli zavolať z nemocnice, že sú moji synovia v nemocnici, alebo že sú mŕtvi. Potrestal som ich tak veľmi, ako nikdy predtým. Zaráža ma, že sú deti schopné vyhľadávať práve takéto videá," povedal Anthony.

Facebook po upozornení na obsah videí dve z nich stiahol. Každý večer sa však objavujú ďalšie na Youtube. Pred rokom pri podobnej výzve zahynul len 15-ročný Američan. Plamene sa rozniesli na celé jeho telo.

„Je to hlúpe a nebezpečné. Môžete si byť istí, že sa vážne poraníte. Oheň sa navyše môže rozšíriť na nábytok, čo môže ohroziť aj ďalších ľudí," povedal hovorca hasičov.

https://www.youtube.com/watch?v=sMvP8wSgx8g


Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti