Zaujímavosti

Záhadný zvuk z neba desí ľudí po celom svete

Videá sa objavili na internete z rôznych kútov sveta.

Záhadný zvuk z neba desí ľudí po celom svete. Tí, ktorí ho počuli, prežívajú bezsenné noci. Znie ako trubka alebo ako pískajúce brzdy vlaku. Videá sa objavili na internete z rôznych kútov sveta. Čudné zvuky počuli v Kanade, na Ukrajine, v USA, Nemecku aj Bielorusku. Ľudia ich počuli v rôznych časoch a na rôznych miestach počas posledných desať rokov, píše Daily Mail.

https://www.youtube.com/watch?v=-YYnal2sNbg


Prvé video sa objavilo na YouTube v roku 2008 a je z Bieloruska. Na nahrávke je nezvyčajný, nadpozemský zvuk. Ten istý rok zachytil podobné zvuky iný anonymný užívateľ, ktorý žije v pokojnej štvrti USA. Trval na tom, že to nie je podvod.

Kimberly Wookeyová z kanadského Terrace prvýkrát zachytila neidentifikovateľný zvuk v júni 2013. Od tej doby sa jej podarilo nahrať niekoľko záznamov hluku. Posledné 7. mája tohto roku.Pani Wookeyová na YouTube píše: "Prebudila som sa na tieto zvuky 29. augusta 2013 približne 07.30 h. Vystrelila som z postele, pretože som si uvedomila, že rovnaké zvuky som počula už aj predtým. Utekala som pre kameru, chcela som sa pokúsiť to zachytiť. Zvuky prebudili aj môjho syna."Podarilo sa jej nahrať tri klipy, ktoré zaznamenali takmer päť minút týchto podivných zvukov. Potom, ako si sadla k počítaču a skontrolovala Facebook zistila, že rovnaké zvuky začulo veľa miestnych obyvateľov, čiže teraz to bolo viac rozšírené.

"Nemám potuchy, čo tieto zvuky sú, ale je to celkom divné, a ja som rada, že som bola schopná ich zachytiť. Ja osobne neverím, že to má nejaké náboženské spojenie," povedala matka štyroch detí. "Verím, že by to mohol byť geofyzikálny jav."

Kimberly tak vystrašil zvuk prichádzajúci z neba, že pátrala ďalej, Obrátila sa na miestne stavebné firmy, aby sa pokúsila dostať odpoveď. Dostala sa však do slepej uličky, keď spoločnosti odpovedali, že žiadny z ich strojov nie je tak hlučný.

Ďalší záznam zvuku nahrali v Kyjeve, na Ukrajine v auguste 2011. Očitý svedok povedal: "Ten zvuk bol veľmi hlasný, počuli ho ľudia 30 až 40 kilometer v iných mestách. Bolo to v správach, vyšetrovali to odborníci aj vedci, ale nemajú žiadne presné vysvetlenie."

https://www.youtube.com/watch?v=ovIyy-j0Ui0Geofyzik David Deming z Univerzity v Oklahome už skôr napísal o fenoméne zvanom Hum - "tajomné a nevystopovateľné zvuky, ktoré na niektorých miestach po celom svete počujú dve až desať percent populácie".

V časopise Journal of Scientific Exploration, povedal, že zdroje The Hum by mohli zahŕňať telefónne prenosy. „Ak by ľudia mali rádiové antény miesto uší, počuli by pozoruhodnú symfóniu podivných zvukov prichádzajúcich z našej vlastnej planéty. Ide o prírodné rádio. Vedci im hovoria "tweeks", "Whistlers" a "sferics,"upozorňuje na prírodný jav NASA.

"Znie to ako hudba na pozadí z okázalého sci-fi filmu, ale to nie je sci-fi. Sú to reálne zvuky. Aj keď my si ich neuvedomujeme, oni sú okolo nás po celý čas."
TERRACE/Daily Mail

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.